در سفر ریاست سازمان ساتبا به استان مرکزی انجام شد.

امضای تفاهم نامه همکاری با استانداری استان مرکزی

امضای تفاهم نامه همکاری با استانداری استان مرکزی
امضای تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر و پاک و بهینه سازی و ارتقای بهره وری برق با استانداری استان مرکزی در سفر استانی معاون وزیر نیرو و بهره وری انرژی برق انجام شد .

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل ساتبا روز پنج شنبه ۵ خرداد ماه ۱۴۰۱ همزمان با سفر استانی ریاست سازمان ساتبا به استان مرکزی، تفاهم نامه مشترک در زمینه توسعه زیر ساخت های لازم در کشور در خصوص تولید برق تجدیدپذیر و پاک و حمایت از مشارکت بخش خصوصی در این حوزه و گسترش فرهنگ مدیریت مصرف انرژی برق از طریق بهینه سازی و ارتقای بهره وری انرژی در سطح مشترکین برق خانگی‌، اداری و صنعتی استان مرکزی به امضاء آقایان محمود کمانی معاون وزیر نیرو و ریاست سازمان ساتبا و آقای فرزاد مخلص الائمه استاندار استان مر‌کزی رسید.
به گزارش ساتبا: هدف از انعقاد این تفاهم نامه شناسایی ساختگاه های مناسب جهت احداث نیروگاه های تجدیدپذیر و پاک در استان به منظور تسهیل امور و ترغیب سرمایه گذاران با هدف تامین برق پایدار در کشور، ارتقاء و افزایش ظرفیت تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر با توسعه زنجیره تولید تجهیزات تجدیدپذیر و همچنین ترویج فرهنگ عمومی بهینه سازی و ارتقای بهره وری برق از طریق تدوین برنامه های راهبردی و انجام اقدامات مشترک در سطح مشترکین برق خانگی، اداری و صنعتی استان می باشد .
معاون وزیر نیرو اهداف اجتماعی این تفاهم نامه را مشارکت و حمایت از توانمندسازی اقشار کم بر خوردار از طریق مدیریت احداث سامانه های خورشیدی کوچک مقیاس با همکاری استاندار، دستگاه ها و نهاد های حمایتی ملی، استانی و غیر دولتی به تعداد حداقل ۳۰۰۰ سامانه ۵ کیلوواتی در طول ۴ سال در استان مرکزی عنوان کرد .
در این سفر معاون وزیر نیرو از شرکت مانا انرژی پاک و نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی در حال احداث این شرکت در استان نیز بازدید نمود.
‌گزارش حا‌کی از آن است این شرکت با هدف تولید ویفر سیلیکونی و پنل خورشیدی و همچنین سرمایه گذاری، طراحی، نصب و راه اندازی نیروگاه های خورشیدی تاسیس شد. شرکت در فاز اول خود کارخانه پنل خورشیدی به ظرفیت ۵۰۰ مگاوات را آماده بهره برداری نموده است. نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی بزرگ در حال احداث این استان که متعلق به شرکت مانا انرژی پاک می باشد. در فاز اول ۲۵ مگاوات خود را تا پیک برق ۱۴۰۱ به بهره برداری خواهد رساند ‌.

امضای تفاهم نامه همکاری با استانداری استان مرکزی امضای تفاهم نامه همکاری با استانداری استان مرکزی
امضای تفاهم نامه همکاری با استانداری استان مرکزی امضای تفاهم نامه همکاری با استانداری استان مرکزی

 

۵ خرداد ۱۴۰۱ ۲۱:۵۳
تعداد بازدید : ۳۲۸

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید