برنامه ای جامع برای ارتقاء عملکرد الکتروموتورهای کولرهای آبی با جایگزینی موتورهای راندمان بالا BLDC در دستور کار ساتبا قرار گرفت.

برنامه ای جامع برای ارتقاء عملکرد الکتروموتورهای کولرهای آبی با جایگزینی موتورهای راندمان بالا BLDC در دستور کار ساتبا قرار گرفت.

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل ساتبا: این برنامه قرار است در دوبخش برای کولرهای آبی جدید الورود به بازار و همچنین کولرهای موجود اجرایی گردد که با این روش علاوه بر کاهش مصارف انرژی ناشی از ارتقاء بازده انرژی کولر می توان به میزان قابل توجهی بار سرمایش مربوط به کولرهای آبی در پیک تابستان را کاهش داد.
مدیر کل راهبری طرح های بهره وری انرژی ساتبا: هدف از اجرای کامل این طرح برای کلیه کولرهای آبی موجود در کشور که منجر به کاهش قابل توجه از بار پیک ایام گرم سال می گردد اعلام نمود.
در این خصوص وزارت نیرو مصمم است در یک برنامه زمانبندی مشخص ، ظرف مدت 4 سال با استفاده از توان سرمایه گذاری بخش غیر دولتی نسبت به انجام این طرح عملی اقدام نماید. ایشان به ظرفیت های مالی و اجرایی قانونی مانند ماده 12 قانون رفع موانع تولید، بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست و آئین نامه بند "ی" تبصره 8 قانون بودجه برای اجرای این پروژه اشاره نمود.
مهندس زیاری اظهار داشت علاوه بر برنامه اجرایی برای ارتقاء کولرهای موجود، ساتبا قصد دارد با استفاده از شرکت های دانش بنیان و همکاری سازندگان داخلی این مهم را برای کولرهای جدیدالورود به بازار نیز اجرایی نماید و در همین راستا در حال انجام هماهنگی لازم با وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان استاندار برای اصلاح و ارتقاء استانداردهای آن هستیم که بزودی نتایج آن اعلام خواهد شد.
وی در پایان اعلام نمود در راستای استفاده حداکثر از توان فنی مهندسی و تولید داخل کشور و نیز بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، از تمامی شرکت ها و مجموعه های توانمند در طراحی و تولید این نوع الکتروموتورها دعوت به همکاری و حضور فعال در این عرصه داریم .

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۹:۳۲
تعداد بازدید : ۴۵۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید