نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی شرکت مدیریت فرآیند نیروگاهی ایرانیان(مفنا) در استان کرمان افتتاح شد

نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی شرکت مدیریت فرآیند نیروگاهی ایرانیان(مفنا) در استان کرمان افتتاح شد

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل ساتبا روز شنبه مورخ 22 اردیبهشت ماه 1401 نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی مفنا با حضور دکتر رمضانی معاون فنی و استانداردهای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) و مدیران عامل شرکت مفنا، صندوق ذخیره فرهنگیان و همچنین مدیر عامل شرکت برق منطقه ای کرمان افتتاح شد.
گزارش حاکی از آن است: این نیروگاه با سرمایه گذاری بخش خصوصی و اعتباری بالغ بر 180 میلیارد تومان در مساحت 20 هکتار در منطقه اسفندقه جیرفت استان کرمان به بهره برداری رسید و برق آن به شبکه سراسری کشور متصل گردید.
طبق گزارش ساتبا نیروگاه مفنا سالیانه حدود 17/52 میلیون کیلووات ساعت برق به شبکه سراسری کشور تزریق و سالانه به میزان 3/85 میلیون لیتر آب، 4/730 میلیون متر مکعب گاز ، صرفه جویی از منابع انرژی را به همراه دارد. با توجه به کاهش مصارف منابع انرژی فسیلی سالانه از انتشار 9793 تن گاز گلخانه ای نیز جلوگیری می کند.
احداث نیروگاه مفنا سبب جذب نیروهای زیادی در فرآیند ساخت تا بهره برداری به صورت مستقیم و غیرمستقیم گردیده است که در فرآیند ساخت حدود 150 نفر و در زمان بهره برداری نیز 41 نفر را مشغول به کار نموده است.

نیروگاه خورشیدی مدیریت فرآیند نیروگاهی ایرانیان(مفنا) در استان کرمان افتتاح شد نیروگاه خورشیدی مدیریت فرآیند نیروگاهی ایرانیان(مفنا) در استان کرمان افتتاح شد

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۶:۲۳
تعداد بازدید : ۵۲۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید