در سفر ریاست سازمان ساتبا به استان زنجان انجام شد

امضای تفاهم نامه همکاری با استانداری زنجان

امضای تفاهم نامه همکاری با استانداری زنجان
امضای تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر و پاک و بهینه سازی و ارتقای بهره وری برق با استانداری زنجان در سفر استانی معاون وزیر نیرو و بهره وری انرژی برق انجام شد .

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل ساتبا روز پنج شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ همزمان با سفر استانی ریاست سازمان ساتبا به استان زنجان ، تفاهم نامه مشترک در زمینه توسعه زیر ساخت های لازم در کشور در خصوص تولید برق تجدیدپذیر و پاک و حمایت از مشارکت بخش خصوصی در این حوزه و گسترش فرهنگ مدیریت مصرف انرژی برق از طریق بهینه سازی و ارتقای بهره وری انرژی در سطح مشترکین برق خانگی‌،اداری و صنعتی استان زنجان به امضاء آقایان محمود کمانی معاون وزیر نیرو و ریاست سازمان ساتبا و آقای محسن افشارچی استاندار زنجان رسید.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل ساتبا. محمود کمانی هدف از انعقاد این تفاهم نامه را شناسایی ساختگاه های مناسب جهت احداث نیروگاه های تجدیدپذیر و پاک در استان به منظور تسهیل امور و ترغیب سرمایه گذاران با هدف تامین برق پایدار در کشور، ارتقاء و افزایش ظرفیت تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر با توسعه زنجیره تولید تجهیزات تجدیدپذیر و همچنین ترویج فرهنگ عمومی بهینه سازی و ارتقای بهره وری برق از طریق تدوین برنامه های راهبردی و انجام اقدامات مشترک در سطح مشترکین برق خانگی، اداری و صنعتی استان عنوان کرد.
محمود کمانی یکی دیگر از اهداف اجتماعی این تفاهم نامه را مشارکت و حمایت از توانمند سازی اقشار کم بر خوردار از طریق مدیریت احداث سامانه های خورشیدی کوچک مقیاس با همکاری استاندار، دستگاه ها و نهاد های حمایتی ملی، استانی و غیر دولتی به تعداد حداقل ۳۰۰۰ سامانه ۵ کیلو واتی در طول ۴ سال در استان زنجان عنوان کرد
در این سفر آقای کمانی از نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی رازی انرژی ابهر بازدید نمود .
گزارش حاکی از آن است این نیروگاه با تولید سالیانه ۱۲/۲۶۴ میلیون کیلو وات ساعت انرژی برق و ۶/۸۵۵ هزار تن جلوگیری سالیانه از انتشار گازهای گلخانه ای و همچنین ۲/۶۹۸ صرفه جویی سالیانه مصرف آب به کار خود ادامه می دهد.

امضای تفاهم نامه همکاری با استانداری زنجان امضای تفاهم نامه همکاری با استانداری زنجان  امضای تفاهم نامه همکاری با استانداری زنجان 02

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۴:۱۲
تعداد بازدید : ۱۷۸

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید