امضای تفاهمنامه علمی و فناورانه میان ساتبا و جهاد دانشگاهی:

افزایش نیاز کشور به توسعه فناوری و کاربرد انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق

افزایش نیاز کشور به توسعه فناوری و کاربرد انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق
تفاهم نامه " توسعه همکاری های علمی و فناورانه دوجانبه به منظور بهره مندی از دستاوردهای علمی، فناوری و امکانات طرفین برای توسعه فناوری و کاربرد انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق در کشور " میان ساتبا و جهاد دانشگاهی به امضا رسید.

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا)، دکتر محمود کمانی، رییس سازمان، هدف از انعقاد این تفاهمنامه را استفاده از ظرفیت های علمی، فنی و اجرایی طرفین برای توسعه همکاری های آموزشی، تحقیقاتی و فناوری برای برطرف کردن نیازهای ملی و متقابل، عنوان کرد.
کمانی، بهره گیری از ظرفیت های علمی طرفین را از محورهای همکاری این دو سازمان دانست و ادامه داد: طراحی، ساخت و تامین تجهیزات مورد نیاز نیروگاه های تجدیدپذیر، افزایش توانمندی های سرمایه های انسانی از طریق همکاری های علمی و آموزشی طرفین و برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی به منظور ترویج و تعمیق علمی انرژی های تجدیرپذیر و بهینه سازی مصرف برق و تعریف و اجرای فعالیت های آموزشی و پژوهشی مشترک مبتنی بر ظرفیت و امکانات مستقر در جهاد دانشگاهی و سایت های ساتبا از دیگر محورهای همکاری طرفین در این تفاهمنامه است.
این سازمان به منظور ارتقای بهره‌وری انرژی و استفاده هرچه بیشتر از منابع تجدیدپذیر و پاک از طریق فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم در کشور و افزایش بهره‌وری عرضه انرژی و کاهش تلفات انتقال، توزیع و مصرف انرژی در کشور و استفاده از روش های تولید برق تجدیدپذیر و پاک، تشکیل شده است.
در این سازمان، به کارگیری بخش خصوصی و حمایت از مشارکت آن، تدوین سیاست های تشویقی در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان، عملیاتی نمودن استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در سطح صنعتی و انجام وظایف دولت برای تحقق اهداف سازمان، بعنوان موضوع فعالیت سازمان مورد تاکید قرار گرفته است.

 تفاهمنامه علمی  01    02

 

۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ۱۳:۱۸
تعداد بازدید : ۳۴۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید