فراخوان عمومی: اجرای طرح‌های بهینه‌سازی انرژی با استفاده از ظرفیت آیین‌نامه ایجاد بازار بهینه‌سازی و محیط زیست

فراخوان عمومی: اجرای طرح‌های بهینه‌سازی انرژی با استفاده از ظرفیت آیین‌نامه ایجاد بازار بهینه‌سازی و محیط زیست
با استعانت از خداوند متعال و در راستای سیاست‌های وزارت نیرو در دولت سیزدهم مبنی بر کاهش حداقل 10 هزار مگاوات بار مصرف برق کشور از طریق بهینه سازی و افزایش بهره وری، براساس آیین‌نامه ایجاد بازار بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست مصوب شورای عالی انرژی و آیین‌نامه اجرایی آن، سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) به عنوان دبیرخانه بازار مذکور، در نظر دارد با استفاده از ظرفیت بازار فوق، نسبت به انجام پروژه‌ها و طرح‌های بهینه‌سازی انرژی با کمک بخش خصوصی اقدام نماید. لذا از همه علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای مشارکت در این امر دعوت می‌شود.
متقاضیان محترم می‌توانند بر اساس آیین‌نامه مذکور پیشنهادات خود را در قالب طرح های زیر ارائه نمایند. اهم این طرح ها و پروژه ها به شرح ذیل می باشد و طرح‌هایی که پیک سایی نمایند در اولویت بالاتر می‌باشند.
1- بهینه‌سازی انرژی در روشنایی معابر درون شهری و برون شهری در سطح کشور (جایگزینی لامپ ها و چراغ های پرمصرف با لامپ های کم مصرف و پربازده LED)
2- کاهش تلفات خطوط توزیع نیروی برق از طریق طرح ها و پروژه هایی همچون کابل های خودنگهدار، ترانسفورماتورهای پربازده و ...
3- بهینه‌سازی انرژی در بخش سرمایش ساختمان شامل ارتقای راندامان سیستم سرمایشی، استفاده از الکتروموتورهای BLDC در کولرهای آّبی و ...
4- بهینه‌سازی انرژی در بخش تجهیزات ساختمان مانند ارتقای راندمان سیستم روشنایی، سیستم کنترل هوشمند ساختمان¬ها و ...
5- بهینه‌سازی انرژی در بخش آب و فاضلاب و کشاورزی شامل ارتقای بازدهی الکتروموتورهای چاه های کشاورزی، پمپاژ آب و ...
6- بهینه‌سازی انرژی در حوزه مصارف عمومی شامل مراکز آموزشی، فرهنگی، پژوهشی، درمانی اعم از ارتقای راندمان سیستم روشنایی، سرمایشی و ..
7- بهینه‌سازی انرژی در بخش صنعت شامل ارتقای راندمان الکتروموتورهای صنعتی، بهینه سازی مصرف انرژی در فرایندهای صنعتی و ...
8- بهینه‌سازی انرژی در بخش نیروگاه شامل کاهش مصرف داخلی، بازتوانی، ارتقای راندمان و ...
مهلت ارسال : پیشنهادات باید حداکثر تا تاریخ 1401/04/01 به صورت مکتوب به آدرس تهران، شهرک قدس انتهای بلوار شهید دادمان جنب بزرگراه یادگار امام (ره)، پژوهشگاه نیرو، ساختمان ساتبا ارسال شوند.
دفتر سیاست گذاری و توسعه فضای کسب و کار انرژی سازمان با شماره تماس‌های 88085006- 021 الی 9 (داخلی 475) و 88084686 –021 و 88086145 –021 به منظور هماهنگی‌های مربوطه و پاسخ به سوالات مرتبط تعیین گردیده است.
ظرفیت بازار بر اساس اسناد بالادستی و مصوبات حداکثر 20 میلیارد کیلووات ساعت می باشد. بدیهی است در صورت تکمیل ظرفیت، دریافت پیشنهادات متوقف خواهد شد.

 

 

 

 

 

متقاضیان استفاده از ظرفیت بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست لازم است نامه درخواست1 خود را به همراه فرم خلاصه طرح2 و گزارش توجیهی فنی و اقتصادی3 ارائه نمایند.

 

 

 

۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ۱۱:۰۶
تعداد بازدید : ۲,۷۹۸

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید