توسعه نیروگاه های تجدید پذیر کشور با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی

توسعه نیروگاه های تجدید پذیر کشور با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی
معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق کشور در سفر به استان یزد، با نمایندگان مردم یزد و اشکذر و میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل ساتبا، در این دیدار محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر با اشاره به اینکه استان یزد، ظرفیت مناسبی در زمینه توسعه انرژی های خورشیدی دارد تصریح کرد: در صورتی که حمایت لازم توسط دولت صورت بگیرد، می توان از پتانسیل مناسب نهایت استفاده را برد که در سفر رئیس جمهور به یزد نیز تبدیل استان یزد به قطب انرژی مورد تاکید قرار گرفته است.
محمود کمانی رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق کشور نیز در ادامه با اشاره به وضعیت فعلی برق کشور، تصریح کرد: طی برنامه ریزی های انجام شده، بهره برداری از ۳۵هزار مگاوات انرژی در ۴ سال آینده کشور از سوی وزارت نیرو برنامه ریزی شده که از این میزان، ده هزار مگاوات به انرژی های تجدیدپذیر اختصاص دارد.
وی ضمن اشاره به اینکه به دلیل مشکلات سوخت و کمبود آب، اهمیت انرژی های تجدیدپذیر بیش از پیش به چشم می آید، خاطرنشان کرد: با توجه به این عوامل می بایست به سمت توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر گام برداریم چرا که در حال حاضر، قیمت تولید انرژی تجدیدپذیر به نسبت ده سال گذشته بسیار کاهش یافته و به قیمت انرژی حرارتی نزدیک و قابل رقابت شده است.
وی با بیان اینکه ساتبا در حال حاضر با محدودیت منابع بودجه ای روبرو است، ادامه داد: برای تداوم اقدامات توسعه ای در کشور، به همراهی و حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز نیاز داریم تا بتوانیم منابع مورد نیاز را تامین نموده و توسعه بیشتر انرژی های تجدید پذیر را دنبال کنیم.
معاون وزیر نیرو در خصوص تفاهم نامه منعقد شده مابین استانداری یزد و سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق کشور ادامه داد: با عقد این تفاهم نامه ها، ضمن کاهش موانع سرمایه گذاری انرژی های تجدیدپذیر، شرایط اتصال به شبکه تسهیل و اقدامات مورد نیاز جهت کسب حداکثر میزان بازدهی شبکه، اجرا خواهد شد.
این گزارش همچنین می افزاید در این دیدار، سیدجلیل میرمحمدی نماینده مردم میبد و تفت ضمن استقبال از برنامه های توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر در استان یزد و کشور، خواستار اعلام برنامه های سازمان ساتبا در زمینه توسعه این نیروگاه ها در استان یزد شد.
وی با بیان اینکه فرایند صدور مجوز های لازم برای احداث نیروگاه های تجدیدپذیر در کشور، نیاز به بهبود دارد، ادامه داد: رفع مشکلات و تسهیل فرایند های مربوطه باعث ترغیب سرمایه گذاران خواهد بود.
محمود کمانی معاون وزیر نیرو نیز در بیان برنامه های سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق، با اشاره به این که مطابق برنامه ریزی این سازمان، تا زمان پیک بار شبکه سال آینده حدود 500 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر به بهره برداری خواهد رسید افزود: با توجه به ظرفیت استان یزد، انتظار می‌رود حدود 20 درصد این میزان به این استان اختصاص یابد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی 03 نمایندگان مجلس شورای اسلامی 01
 نمایندگان مجلس شورای اسلامی 04


۲۴ دی ۱۴۰۰ ۱۹:۲۹
تعداد بازدید : ۹۲۷

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید