حضور معاون وزیر و رییس سازمان ساتبا در برنامه تلویزیونی شبکه یک سیما :

بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی از اهداف کلان وزارت نیرو است.

بهینه سازی مصرف  انرژی الکتریکی از اهداف کلان وزارت نیرو است.
محمود کمانی در برنامه صبح بخیر ایران، شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران در 14دی ماه، ضمن ارائه وضعیت موجود و برنامه های وزارت نیرو برای توسعه کاربرد انرژی های تجدیدپذیر، با هدف تشویق مردم به بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی، برنامه وزارت نیرو در خصوص اصلاح الگوی مصرف برق در بخش خانگی راتشریح نمود.

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ساتبا، رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق ایران با حضور در شبکه یک سیما، با اشاره به رشد استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در جهان، به لزوم سرعت بخشی توسعه این انرژی ها در کشور تاکید نمود. وی با بیان برنامه وزارت نیرو در احداث 10000 مگاوات نیروگاه تجدید پذیر از طریق منابع حاصل از ماده 12 قانون رفع موانع تولید، سایر برنامه های این وزارت خانه را در توسعه کاربرد انرژی های تجدیدپذیر، از جمله حمایت از توسعه نیروگاه های کوچک مقیاس خانگی، و مزایای آنها اشاره کرد.
در ادامه وی ضمن برشمردن پیامدها و دستاوردهای زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی توسعه انرژی های تجدیدپذیر، از ورود کشور به عرصه تولید تجهیزات و بومی سازی آنها خبرداد.
مباحث مربوط به بهره وری انرژی و بهینه سازی الگوی مصرف انرژی الکتریکی از دیگر محورهای این گفتگوی تلویزیونی بود که محمود کمانی آنرا براساس الگوی مصرف برق و تقسیم بندی مناطق و اقلیم های کشور در فصول مختلف سال، تشریح نمود.

دانلود فایل حضور معاون وزیر و رییس سازمان ساتبا در برنامه صبح بخیر ایران-شبکه اول صداو سیما

۱۴ دی ۱۴۰۰ ۱۸:۰۴
تعداد بازدید : ۸۱۱

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید