وزیر نیرو در مراسم مبادله تفاهم نامه با شرکت های بخش خصوصی:

توسعه تجدیدپذیرها برای کشور نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت است

توسعه تجدیدپذیرها برای کشور نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت است
وزیر نیرو، انرژی برق را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: توسعه صنعت تجدیدپذیر برای کشور نه تنها یک انتخاب نبوده، بلکه یک ضرورت است.

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل ساتبا، علی‌اکبر محرابیان" در آئین مبادله تفاهم‌نامه با شرکت‌های بخش خصوصی در راستای فراخوان 10 هزار مگاوات نیروگاه‌های تجدیدپذیر با اشاره به ضرورت استمرار رشد اقتصادی در کشور به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت سیزدهم، تاکید کرد که مجموعه دولت امروز در حال حرکت رو به جلو بوده و از اقدامات مربوط به صنعت انرژی های تجدیدپذیر حمایت لازم را انجام می‌دهد و افزود اختصاص 3 هزار میلیارد تومان برای اولین بار در لایحه بودجه مختص تجدیدپذیر بیان گر این اهمیت است.
وزیر نیرو در باب اهمیت توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر خاطر نشان کرد ما در تولید برق حرارتی عموماً با سه مشکل "سوخت"، "آب" و "محیط زیست" مواجه هستیم و پاسخ رفع هر سه مشکل یاد شده، توسعه  انرژی‌های تجدیدپذیر است، چرا که نه به سوخت و آب نیاز دارد و نه محیط‌زیست را آلوده می‌کند.
به گفته وی، پتانسیل موجود در کشور، کسری تولید و ایجاد شرایط مناسب زیست محیطی، بخشی از توجیه‌های تجدیدپذیر برای کشور است.
محرابیان با اشاره به مقایسه بین سوخت و توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر، تصریح کرد: هزینه‌های مصرف سوخت در طول چند سال برابر با احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر بوده و به عبارتی دیگر اگر هزینه سه سال مصرف سوخت نیروگاه‌های معمولی را سرمایه‌گذاری کنیم، می‌توانیم معادل آن نیروگاه‌های تجدیدپذیر با ده‌ها سال عمر، بدون مصرف سوخت در نظر بگیریم.
این گزارش می افزاید دراین جلسه با تعداد 12 شرکت بخش خصوصی و برای پیشنهاد احداث بیش از 30 هزار مگاوات نیروگاه های تجدیدپذیر تفاهم نامه مبادله گردید و به مرور پس از ارزیابی فنی پیشنهاد های دریافتی، تفاهم نامه امضاء و مبادله خواهد شد.
شایان ذکر اینکه بر اساس فراخوان انجام شده برای احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه های تجدید پذیر با استفاده از منابع مالی ماده 12 قانون رفع موانع تولید، تا کنون حدود 90هزار مگاوات پیشنهاد از سوی بخش خصوصی برای ساتبا ارسال گردیده است.

وزیر نیرو4 وزیر نیرو5

۱۲ دی ۱۴۰۰ ۱۵:۵۸
تعداد بازدید : ۵۴۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید