با حضورمعاون وزیر نیرو و رییس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق(ساتبا)

امضاء تفاهم‌نامه توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در استان سیستان و بلوچستان

امضاء تفاهم‌نامه توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در استان سیستان و بلوچستان
تفاهم‌نامه توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در استان سیستان و بلوچستان با حضور دکتر محمود کمانی، معاون وزیر نیرو و رییس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق(ساتبا)، مدرس خیابانی، استاندار استان سیستان و بلوچستان، مهندس پرنده مطلق، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای این استان و همچنین سایر مدیران اجرایی استان، امضا شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ساتبا، توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر و بررسی تسهیل امر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در توسعه آن در استان سیستان و بلوچستان از اهداف امضای تفاهم نامه، فی مابین سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق(ساتبا) و استانداری استان سیستان و بلوچستان است. در این مراسم، رئیس سازمان ساتبا، ضمن قدردانی از همه تلاش‌های صورت گرفته توسط شرکت برق منطقه‌ای استان و مسئولین استانی در حمایت از توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، گفت این موضوع می تواند نقطه آغازی برای حمایت از سرمایه‌گذاران در این استان باشد. وی همچنین به ایجاد و تقویت زیر ساخت های لازم بعنوان نقطه عطف تحقق سرمایه گذاری ها در مناطق پرپتانسیل برای توسعه تجدیدپذیرها اشاره کرد و افزود اجرای برنامه های وزارت نیرو در احداث 10000 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر به حمایت سایر دستگا های اجرایی کشور نیاز دارد.
محمود کمانی تاکید نمود توسعه این نیروگاه ها در مناطق مستعد کشور که علاوه بر پتانسیل منابع انرژی‌های تجدیدپذیر، هماهنگی و حمایت سایر دستگاه های اجرایی را نیز به همراه دارند، اجرایی و محقق تر خواهد بود.
استاندار سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به این که این استان در استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر نیازمند توجه ویژه و تشویق بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری مطمئن دارد بر بکارگیری امتیازات موجود در استان سیستان و بلوچستان از جمله امکان صادرات برق تجدیدپذیر به کشورهای همجوار و خرید تضمینی تاکید کرد.

تفاهم‌نامه02

۱۱ دی ۱۴۰۰ ۱۶:۰۹
تعداد بازدید : ۶۷۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید