در ادامه روند توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر توسط بخش خصوصی؛

8 نیروگاه تجدیدپذیر دیگر با مجموع ظرفیت 5.3 مگاوات تا پایان آذرماه به بهره‌برداری خواهند رسید

8 نیروگاه تجدیدپذیر دیگر با مجموع ظرفیت 5.3 مگاوات تا پایان آذرماه به بهره‌برداری خواهند رسید
مدیرکل دفتر نظارت، تعیین صلاحیت و کنترل پروژه ساتبا گفت: تا پایان آذرماه 5 نیروگاه خورشیدی، 2 نیروگاه برق-آبی کوچک و یک نیروگاه بازیافت تلفات حرارتی با مجموع ظرفیت 5.3 مگاوات به نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور اضافه خواهد گردید.

به گزارش دفتر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل ساتبا، "علی شب‌نورد" افزود: در ادامه روند توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر توسط بخش خصوصی و همسو با پویش #هرهفته الف_ب_ایران در آذر ماه سال جاری در استان‌های گیلان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، لرستان، فارس و خوزستان شاهد بهره‌برداری از نیروگاه‌های تجدیدپذیر خواهیم بود که نیروگاه‌های مذکور در مناطق با پتانسیل بالای احداث این نوع نیروگاه‌ها، توسعه یافته‌اند.
وی اظهار داشت، در راستای پایش پیشرفت پروژه‌های نیروگاه‌های تجدیدپذیر در آذرماه 1399، 5 نیروگاه خورشیدی به مجموع ظرفیت 2.5 مگاوات، 2 نیروگاه برق آبی به ظرفیت 1.3مگاوات و 1 نیروگاه بازیافت تلفات حرارتی به ظرفیت 1.5 مگاوات با اتمام مراحل ساخت، فرآیند اتصال به شبکه سراسری برق شبکه را تکمیل نموده‌اند و آماده بهره‌برداری می‌باشند.
این گزارش می‌افزاید، در توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک علی‌رغم مشکلات موجود در سرمایه‌گذاری و فرآیند احداث این نوع از نیروگاه‌ها همچنان نیروگاه‌های خورشیدی خانگی محدود به ظرفیت انشعاب (کیلوواتی) مورد استقبال بخش مردمی بوده و در 2 ماه اخیر 250 سامانه خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب با مجموع ظرفیت 3.5 مگاوات راه‌‌اندازی شده‌اند.
شایان ذکر است در حال حاضر بیش از 4500 سامانه خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب به ظرفیت تجمعی بیش از 53 مگاوات در تمامی استان‌های کشور اجرا گردیده است.

۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۱۱
تعداد بازدید : ۱,۴۳۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید