در پنجمین هفته پویش #هرهفته الف_ب_ایران:

کلنگ احداث نیروگاه بادی 50 مگاواتی در استان خراسان جنوبی توسط وزیر نیرو به زمین خورد

کلنگ احداث نیروگاه بادی 50 مگاواتی در استان خراسان جنوبی توسط وزیر نیرو به زمین خورد
در پنجمین هفته پویش #هرهفته الف_ب_ایران، عملیات احداث نیروگاه بادی 50 مگاواتی در شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی امروز با حضور وزیر نیرو آغاز شد.

به گزارش دفتر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل ساتبا، در هفته پنجم پویش #هرهفته الف_ب_ایران با حضور دکتر اردکانیان وزیر نیرو، استاندار خراسان جنوبی، دکتر ساتکین معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی، سرمایه‌گذاران پروژه و جمعی از پرسنل صنعت برق، طرح احداث نیروگاه بادی 50 مگاواتی در شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی ساخت این نیروگاه آغاز شد.
به نقل از این گزارش: این نیروگاه با ظرفیت کل 50 مگاوات با میزان سرمایه‌گذاری حدود 70 میلیون یورو توسط بخش خصوصی در زمینی به مساحت 26هکتار در حال ساخت است.
این گزارش می‌افزاید: در فرآیند احداث این نیروگاه تعداد 20 دستگاه توربین بادی ساخت داخل هر یک به ظرفیت 2/5 مگاوات نصب خواهند شد و ساخت این نیروگاه برای تعداد 25 نفر به‌طور مستمر اشتغال ایجاد کرده است.
گفتنی است در حال حاضر تعداد 20 نیروگاه بادی با مجموع ظرفیت 302 مگاوات در کشور احداث شده است که این میزان حدود 34 درصد از انرژی تولید شده در حوزه تجدیدپذیر را تشکیل می‌دهد.

 احداث نیروگاه بادی 50 مگاواتی در استان خراسان جنوبی03

 

 

 احداث نیروگاه بادی 50 مگاواتی در استان خراسان جنوبی04

 

 

۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۳۱
تعداد بازدید : ۴,۴۹۰

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید