به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

امکان احداث نیروگاه خورشیدی در مشاعات ساختمان فراهم گردید

امکان احداث نیروگاه خورشیدی در مشاعات ساختمان فراهم گردید

به گزارش روابط عمومی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) : مدیر دفتر فتوولتائیک ساتبا گفت: شهروندان محترمی که تمایل به سرمایه گذاری و احداث نیروگاه خورشیدی در مشاعات و پشت بام منازل خود را دارند، می توانند با هماهنگی سایر مالکین ساختمان اقدام به سرمایه گذاری و احداث نیروگاه نمایند. درآمد حاصل از فروش برق این نیروگاه ها معمولاً هزینه های جاری شارژ ساختمان را پوشش می دهد.
مهندس تقی پور افزود: از مزایای این طرح می توان به تامین برق مورد نیاز کشور از روشی که دوستدار محیط زیست است و همچنین کاهش هزینه سرمایه گذاری اولیه برای مشترکین، استفاده از فضای مشاعات ساختمان به صورت مفید و بهره مندی از درآمد حاصل جهت تامین هزینه های ساختمان اشاره نمود.
وی افزود: سازندگان و انبوه سازان فعال در حوزه صنعت ساختمان نیز می توانند با احداث نیروگاه خورشیدی بر فراز بام ساختمان از مزایای این طرح بهره مند گردند.
اضافه می نماید مشترکین متقاضی می توانند با ثبت نام در سامانه ثبت نام الکترونیکی این سازمان و پیگیری موضوع از طریق شرکت های توزیع نیروی برق استان و یا شهرستان خود ، اقدام مقتضی در این خصوص را بعمل آورند.

۴ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۲۲
تعداد بازدید : ۱,۵۳۱

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید