به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

اطلاعیه (احداث نیروگاه خورشیدی در مشاعات ساختمان)

بسمه تعالی

اطلاعیه

(احداث نیروگاه خورشیدی در مشاعات ساختمان)

در راستای مصوبه تعرفه خرید تضمینی برق از نیروگاه های تجدید پذیر و پاک شماره 95/14273/30/100 مورخ 1395/2/19 وزیر محترم نیرو (ردیف مولد های مختص مشترکین برق تا سقف ظرفیت انشعاب)، شهروندان محترمی که تمایل به سرمایه گذاری و احداث نیروگاه خورشیدی در مشاعات و پشت بام منازل خود را دارند، می توانند با هماهنگی سایر مالکین ساختمان اقدام به سرمایه گذاری و احداث نیروگاه نمایند. درآمد حاصل از فروش برق این نیروگاه­ ها معمولاً هزینه های جاری شارژ ساختمان را پوشش می­دهد.

از مزایای این طرح می­توان به تامین برق مورد نیاز کشور از  روشی که دوستدار محیط زیست است و همچنین کاهش هزینه سرمایه گذاری اولیه برای مشترکین، استفاده از فضای مشاعات ساختمان به صورت مفید و بهره مندی از درآمد حاصل جهت تامین هزینه های ساختمان اشاره نمود.

ضمناً سازندگان و انبوه سازان فعال در حوزه صنعت ساختمان نیز می توانند با احداث نیروگاه خورشیدی بر فراز بام ساختمان از مزایای این طرح بهره مند گردند.

مشترکین متقاضی می­توانند با ثبت نام در سامانه ثبت نام الکترونیکی از طریق وب سایت این سازمان (کلیک نمایید) و پیگیری موضوع از طریق شرکت های توزیع نیروی برق استان و یا شهرستان خود که اسامی، آدرس و شماره تماس آنها در وب سایت این سازمان درج گردیده ( کلیک نمایید)، اقدام مقتضی در این خصوص را بعمل آورند.
۳ تیر ۱۳۹۶ ۱۵:۱۷
تعداد بازدید : ۳,۱۱۳

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید