به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

توسط وزیر نیرو: نرخ خرید تضمینی برق از سامانه های پیل های سوختی و توربین های انبساطی ابلاغ شد.

توسط وزیر نیرو: نرخ خرید تضمینی برق از سامانه های پیل های سوختی و توربین های انبساطی ابلاغ شد.

نرخ های پایه خرید تضمینی برق از سامانه های پیل های سوختی و توربین های انبساطی توسط مقام عالی وزارت نیرو ابلاغ گردید.
به گزارش روابط عمومی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا): این نرخ ها در راستای توسعه هر چه گسترده تر استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و حضور حداکثری سرمایه گذاران غیردولتی تصویب و اعلام گردیده است.
بر اساس این مصوبه، برق تولیدی از سامانه پیل های سوختی به قیمت 4948 ریال بر کیلووات ساعت و برق تولیدی از توربین های انبساطی 1600 ریال برکیلووات ساعت خریداری خواهد شد.
در ادامه این مصوبه آمده است، خرید برق از سامانه پیل های سوختی منوط به ذخیره برق تولیدی از سایر مولدهای تجدیدپذیر در محل تولید برق آن مولدها می باشد.همچنین نرخ های موضوع این مصوبه برای قراردادهائی اعمال می شود، که نیروگاه موضوع قرارداد طی حداکثر 18 ماه برای سامانه پیل های سوختی و 24 ماه برای توربین های انبساطی از زمان ابلاغ قرارداد به بهره برداری تجاری برسد. در صورت تاخیر، آخرین نرخ پایه مصوب وزارت نیرودر تاریخ شروع بهره برداری تجاری و یا نرخ مذکور در قرارداد هر کدام که کمتر باشد، برای دوره باقیمانده ملاک خواهد بود.
در پایان آمده است: سایر بندهای مصوبه شماره95/14273/30/100 مورخ1395/2/19 در خصوص خرید تضمینی برق جاری می باشد.
این گزارش می افزاید: مسئولیت صدور پروانه احداث متقاضیان، عقد قرارداد خرید تضمینی برق و پرداخت تعهدات ناشی از تولید برق تجدیدپذیر و پاک با سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق می باشد.علاقمندان می توانند فایل مصوبه را از لینک زیر دانلود نمایند.

دانلود مصوبه وزیر

۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۷:۳۴
تعداد بازدید : ۱,۲۲۳

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید