به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

با حضور قائم مقام وزیر نیرو: آئین معارفه اولین رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق برگزار شد

با حضور قائم مقام وزیر نیرو: آئین معارفه اولین رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق برگزار شد

مراسم معارفه دکتر سید محمد صادق زاده بعنوان معاون وزیر و رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق با حضور قائم مقام وزیر نیرو برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان انرژی های تجدیدپذیر وبهره وری انرژی برق(ساتبا): در این جلسه آقای مهندس ستار محمودی با اشاره به اهمیت مبحث بهره وری انرژی گفت: ما اگر موفق شویم در کشور 5 درصد بهره وری انرژی را بالا ببریم به مثابه 50 درصد سرمایه گذاری در این عرصه خواهد بود.وی افزود: طی سالهای گذشته موفق شدیم تلفات انرژی را از 15 درصد به 11 درصد کاهش دهیم که بخش عمده آن از طریق بهره وری انرژی بوده است.
قائم مقام وزیربا اشاره به اینکه استفاده بهینه از منابع، سرمایه ها، تجهیزات و دانش همکاران باعث خواهد شد ساتبا بعنوان یک حوزه مولد در کشور عمل نموده و موتور محرک برای وزارت نیرو باشد، گفت: از سرمایه های بزرگی مانند خورشید، باد و... که دوستدار محیط زیست هستند تاکنون کم استفاده کرده ایم و لازم است سرعت را افزایش داده و از این ظرفیت ها استفاده مطلوب صورت پذیرد.
آقای مهندس محمودی در پایان ضمن تقدیر از خدمات آقای مهندس سید حسین سجادی، حکم آقای دکتر صادق زاده به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر وبهره وری انرژی برق(ساتبا)را به ایشان اعطا نمود.
این گزارش می افزاید : مجلس شورای اسلامی قانون 13 ماده ای تشکیل سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) را در جلسه علنی روز چهارشنبه 24 آذرماه سال جاری تصویب، و شورای نگهبان نیز در 15 دیماه سال جاری مورد تأیید قرار داد.
در ماده 1 قانون تشکیل ساتبا آمده است که این سازمان به منظور ارتقای بهره‌وری انرژی و استفاده هرچه بیشتر از منابع تجدیدپذیر و پاک از طریق فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم در کشور و افزایش بهره‌وری عرضه انرژی و کاهش تلفات انتقال، توزیع و مصرف انرژی در کشور و استفاده از روش های تولید برق تجدیدپذیر و پاک، تشکیل می‌شود.و در ماده 2 به کارگیری بخش خصوصی و حمایت از مشارکت آن، تدوین سیاست های تشویقی در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان، عملیاتی نمودن استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در سطح صنعتی و انجام وظایف دولت برای تحقق اهداف سازمان، بعنوان موضوع فعالیت سازمان مورد تاکید قرار گرفته است.
اضافه می نماید: سید محمد صادق زاده طی حکمی از سوی مهندس حمید چیت چیان وزیر نیرو به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر وبهره وری انرژی برق(ساتبا) که از طریق ادغام دو سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا) و سازمان انرژی های نو ایران(سانا) تشکیل شده است، منصوب شد.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۴۲
تعداد بازدید : ۱,۰۹۷

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید