با حضور رئیس سازمان ساتبا و رئیس بسیج سازندگی:

۴۰۰ سامانه فتوولتائیک مقیاس کوچک "محدود به دوبرابر ظرفیت انشعاب" در استان اصفهان افتتاح شد.

۴۰۰ سامانه فتوولتائیک مقیاس کوچک "محدود به دوبرابر ظرفیت انشعاب" در استان اصفهان افتتاح شد.
در راستای توسعه نیروگاه های تجدیدپذیردر کشور توسط بخش خصوصی، با همراهی سازمان بسیج سازندگی و همزمان با هفته بسیج از ۴۰۰ سامانه فتوولتائیک مقیاس کوچک «محدود به دو برابری ظرفیت انشعاب» در استان اصفهان رونمایی شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و بین الملل ساتبا، امروز پنج شنبه ۴ آذرماه، همزمان با هفته بسیج، با حضور استاندار استان اصفهان، معاون وزیر نیرو و رئیس ساتبا، رئیس سازمان بسیج سازندگی و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان اصفهان و تعدادی از مقامات محلی، این مراسم در محل استانداری استان اصفهان، برگزار گردید.
در این مراسم آقای محمود کمانی ضمن تشکر از زحمات بسیج، سپاه، شرکت توزیع نیروی برق استان و همچنین حمایت های استانداری و بانک ها و تامین کنندگان تسهیلات مالی استان اصفهان برای احداث سامانه های خورشیدی خانگی، افزود: طرح توسعه این نیروگاه‌ها بویژه در اقتصاد کلان مناطق محروم بسیار مهم و ضرورت دارد.
بعلاوه با اجرای این طرح، ساکنین این مناطق به جامعه مولد تبدیل شده و در عمل عدالت اقتصادی که جزء اهداف نظام جمهوری اسلامی است محقق خواهد شد.
وی با اشاره به چالش های کمبود آب و اثرات زیست محیطی حاکم بر کشور بویژه در مناطق کم آب تاکید کرد که توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در این مناطق بسیار ضرورت دارد، فلذا وزارت نیرو و سازمان ساتبا احداث ده هزار مگاوات نیروگاه‌تجدیدپذیر را برنامه ریزی نموده اند و ابراز امیدواری کردند که این مهم با حمایت متولیان ذیربط در سطح دولت و از طریق بخش خصوصی طی ۴ سال آینده انجام شود.
این گزارش می افزاید درحال حاضر بیش از ۴۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در سطح مقیاس کوچک انشعابی و بزرگ مقیاس نیروگاهی در این استان درحال بهره برداری می باشد.

۴ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۲۷
تعداد بازدید : ۷۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید