معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا در ششمین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر ایران گفت:

به دنبال رفع موانع توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر هستیم

به دنبال رفع موانع توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر هستیم

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل ساتبا، آقای کمانی که در مراسم آغازین ششمین کنفرانس بین‌المللی و سومین جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران سخن می گفت، با اشاره به وضعیت نیروگاه‌های تجدید پذیر نصب شده در کشور، افزود: تاکنون ۹۰۵ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در کشور نصب شده است که یک درصد ظرفیت تولید انرژی کشور است، در حالی که در دنیا ۳۰ درصد از انرژی مورد نیاز خود را از منبع تجدیدپذیرها تامین می کنند.
وی ادامه داد: بسیاری از کشورهای توسعه یافته سال‌های ۲۰۳۰ و ۲۰۴۰ را سال پایان استفاده از انرژی‌های فسیلی اعلام کرده اند و این امر نشان می‌دهد که ما کار زیادی در این حوزه برای انجام دادن داریم.
کمانی با تاکید بر اینکه ایران در زمینه توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر عقب ماندگی دارد، یادآور شد: از سوی دیگر مجموعه های فعال در این حوزه مطالباتی از ساتبا دارند که باید به آنها رسیدگی شود.
رییس سازمان ساتبا برنامه اصلی این سازمان را احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در مدت ۴ سال نام برد و خاطر نشان کرد: با انتشار فراخوان در این زمینه، تا کنون برای احداث ۴۰ هزار مگاوات درخواست سرمایه‌گذاری برای ساتبا ارسال گردیده که در حال مذاکره برای انعقاد تفاهم نامه همکاری هستیم.
کمانی به موضوع زیست توده نیز اشاره کرد و گفت: روزانه ۵۰ تا ۶۰ هزار تن زباله در کشور تولید می شود که آلودگی زیست محیطی بسیاری را در پی دارد و امیدواریم با همکاری نهادهایی چون سازمان حفاظت محیط زیست و شهرداری مدلی برای مدیریت زباله با هدف تولید انرژی به گونه ای ارائه دهیم که بتوانیم با جذب سرمایه آن را به حوزه جذاب تبدیل کنیم.
وی توجه به بومی سازی را از دیگر رویکردهای سازمان ساتبا دانست و تاکید کرد: ما نیازمند تولید تجهیزات نیروگاه های خورشیدی و توربین های بادی هستیم و باید توان تولید موجود در کشور توسعه یابد.
این گزارش می افزاید ششمین کنفرانس بین‌المللی و سومین جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران امروز و فردا ۲۹ و ۳۰ آبان با برگزاری نشست های تخصصی و با حضور سیاستگذاران و مسؤلان دولتی، دانشگاهیان، مراکز تحقیقاتی و فعالان بخش خصوصی ادامه خواهد یافت.

ششمین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر 01

۲۹ آبان ۱۴۰۰ ۱۴:۲۷
تعداد بازدید : ۱۹۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید