مدیرکل دفتر نظارت و کنترل پروژه ساتبا خبر داد:

بهره‌برداری از 4 نیروگاه خورشیدی و فاز اول نیروگاه بادی میل نادر در آبان 1400

بهره‌برداری از 4 نیروگاه خورشیدی و فاز اول نیروگاه بادی میل نادر در آبان 1400
مدیرکل دفتر نظارت، تعیین صلاحیت و کنترل پروژه ساتبا از بهره برداری 4 نیروگاه خورشیدی در استان های فارس، یزد، تهران و چهارمحال بختیاری با ظرفیت تجمعی 2.6 مگاوات و فاز اول نیروگاه بادی میل نادر در استان سیستان و بلوچستان با ظرفیت 5 مگاوات خبر داد.

به‌گزارش دفتر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل ساتبا "علی شب نورد" با اعلام این خبر گفت: تعیین صلاحیت و کنترل پروژه ساتبا و با پیگیری های مستمر از سوی کارشناسان آن دفتر، در راستای پایش پیشرفت پروژه های نیروگاه های تجدیدپذیر در آبان ماه 1400، 4 نیروگاه خورشیدی به مجموع ظرفیت 2/63 مگاوات در استان های فارس، یزد، تهران و چهارمحال بختیاری و فاز اول نیروگاه بادی میل نادر در استان سیستان و بلوچستان به ظرفیت 5 مگاوات با اتمام مراحل ساخت و الزامات اتصال به شبکه، برای بهره برداری در آبان ماه سال جاری اعلام آمادگی کرده اند , هماهنگی های اتصال به شبکه از سوی دفتر نظارت و کنترل پروژه صورت پذیرفته است.
طبق این گزارش، با به بهره برداری از نیروگاه خورشیدی در استان فارس، ظرفیت نصب شده در این استان به بیش از 90 مگاوات نیروگاه خورشیدی خواهد رسید و با این ظرفیت، استان فارس قطب نیروگاه های خورشیدی در ایران خواهد بود. پیش از این استان یزد با ظرفیت بیش از 85 مگاوات حائز رتبه اول در کشور بود.
وی در ادامه خبر گفت، یک نیروگاه خورشیدی به ظرفیت قراردادی 1 مگاوات در شهرستان شهرکرد استان چهارمحال بختیاری در تاریخ 20 مهر ماه سال جاری به شبکه سراسری برق متصل گردید که با احتساب آن، مجموع ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر در این استان نیز به 2.5 مگاوات رسید.
گزارش مذکور حاکی از آن است که با بهره برداری از نیروگاه های فوق، افزایش برق تولیدی به میزان 17.255 هزار مگاوات ساعت خواهد بود و در نتیجه، سالانه معادل 5.16 میلیون مترمکعب گاز طبیعی، در مصرف سوخت و 4 هزار مترمکعب در مصرف آب، صرفه جوئی می گردد و میزان آلایندگی دی اکسید کربن به میزان 11.73 هزار تن کاهش می یابد.

نیروگاه خورشیدی

۲۴ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۰۷
تعداد بازدید : ۲۲۰

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید