به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل ساتبا

برگزاری کارگاه آموزشی کد شبکه نیروگاه‌های تجدیدپذیر

برگزاری کارگاه آموزشی کد شبکه نیروگاه‌های تجدیدپذیر
پیرو هماهنگی دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل و معاونت فنی ساتبا (کارگروه مطالعات شبکه) با سازمان همکاری‌های بین‌المللی آلمان GIZ، سومین همایش آموزشی کد شبکه نیروگاهی درهفته دوم آذرماه سال جاری برگزار خواهدشد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان ساتبا: هم راستا با برنامه ارائه‌شده وزیر نیرو برای احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر تا پایان دولت سیزدهم، انجام اقدامات زیر ساختی و تهیه دستورالعمل های لازم، از موارد ضروری است که باید قبل از احداث این نیروگاه‌ها انجام شود. بنابراین تهیه دستورالعمل جامع برای کنترل فرایند احداث، اتصال به شبکه و بهره‌برداری (کد شبکه نیروگاه‌های تجدیدپذیر) از موارد الزامی است که بایست تدوین شده و در اختیار ذینفعان قرار گیرد.
براساس این گزارش و با هماهنگی‌های به عمل آمده میان دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل و کارگروه مطالعات شبکه از معاونت فنی ساتبا با سازمان همکاری‌های بین المللی آلمان GIZ، همایش و کارگاه آموزشی کد شبکه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در با حضور 60 نفر از متخصصین مهندسی برق قدرت از وزارت نیرو، شرکت توانیر، شرکت مدیریت شبکه برق ایران، شرکت‌های برق منطقه ای، ساتبا، اساتید دانشگاه‌ها بصورت مجازی، برگزار شد. نماینده وزارت اقتصاد و انرژی آلمان، آقای دکتر رمضانی معاون فنی و مهندسی ساتبا و مهندس یحیی زاده رئیس کارگروه مطالعات جامع اتصال به شبکه ساتبا، از سخنرانان دوره در مراسم آغازین آن بودند.
ارائه تجربیات و اقدامات انجام‌شده در برخی از کشورهای جهان در زمینه کدهای شبکه نیروگاه تجدیدپذیر از جمله آلمان، انگلیس و آفریقای جنوبی مورد بررسی قرار گرفت. بیان معیارهای مورد نظر برای تهیه کد شبکه بر اساس شرایط و استانداردها از دیگر محورهای مطرح شده بود.
همین گزارش می افزاید، مطابق با تفاهم‌نامه وزارت نیرو و سازمان همکاری‌های بین‌المللی آلمان GIZ، مقرر است دوره آموزشی دیگری در هفته دوم آذرماه سال جاری برگزار گردد که متعاقبا در همین وبسایت اطلاع رسانی خواهد شد.

۱۹ آبان ۱۴۰۰ ۱۳:۱۲
تعداد بازدید : ۲۵۲

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید