بازدید رئیس سازمان ساتبا از نیروگاه بادی و خورشیدی استان قزوین

بازدید رئیس سازمان ساتبا از نیروگاه بادی و خورشیدی استان قزوین
معاون وزیر و رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) امروز پنج شنبه ۲۹ مهرماه در دومین بازدید از پروژه های انرژی‌های تجدیدپذیر، از نیروگاه بادی ۵۵ مگاواتی و نیروگاه خورشیدی ۲ مگاواتی واقع در منطقه کهک استان قزوین بازدید نمود.

به گزارش دفتر روابط‌عمومی و امور بین الملل ساتبا در این بازدید، از سوی مدیران نیروگاه‌های مذکور ضمن ارائه توضیحات فنی مرتبط با پروژه، به مشکلات ناشی از تاخیر در پرداخت صورت حساب‌های های تولید برق اشاره نمودند و اظهار داشتند در صورت تامین مالی و پرداخت بدهی های ناشی از قرار داد خرید برق تضمینی آمادگی لازم برای توسعه پروژه های موجود را خواهند داشت.
این گزارش می افزاید ریاست سازمان ساتبا با اشاره به ظرفیت های فراوان تولید برق از انرژی های تجدیدپذیر در سراسر کشور، به بهره گیری بیشتر از پتانسیل انرژی بادی مناطق مستعد کشور همانند کهک برای تامین برق مورد نیاز کشور تاکید کرد . وی همچنین اعلام نمود در حال تدوین برنامه و فرایندی هستیم تا ضمن پرداخت مطالبات قراردادهای خرید تضمینی برق تجدیدپذیر، منابع مالی پایدار برای توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر بر اساس اهداف تعیین شده دولت سیزدهم را فراهم آوریم.
بر اساس گزارش مدیر نیروگاه های بادی ۵۵ مگاواتی و ۲ مگاواتی خورشیدی کهک ، این نیروگاه‌ها سالیانه حدود ۱۶۲ میلیون کیلووات ساعت برق به شبکه تزریق می کنند که در مصرف سوخت بمیزان ۵۰ میلیون لیتر معادل گازوئیل و مصرف آب بمیزان ۱۲۰ میلیون لیتر در مقایسه با نیروگاه‌های سوخت فسیلی صرفه جوئی می نمایند.

بازدید رئیس سازمان ساتبا از نیروگاه بادی و خورشیدی استان قزوین 01 بازدید رئیس سازمان ساتبا از نیروگاه بادی و خورشیدی استان قزوین 02

۲۹ مهر ۱۴۰۰ ۱۵:۳۱
تعداد بازدید : ۳۴۹

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید