محرابیان مطرح کرد:

احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر با محوریت نیروگاه های خورشیدی در ۴ سال آینده

احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر با محوریت نیروگاه های خورشیدی در ۴ سال آینده
وزیر نیرو، گفت: احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر با محوریت نیروگاه های خورشیدی در 4 سال آینده در نقاط مختلف کشور از برنامه های این وزارتخانه می باشد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل ساتبا به نقل از خانه‌ملت، "علی اکبر محرابیان" وزیر نیرو پس از حضور در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس، برنامه‌های وزارت نیرو در حوزه نیروگاه‌های تجدیدپذیر بررسی شد، در حال حاضر با توجه به رشد مصرف انرژی در کشور محدودیت‌هایی برای تامین سوخت‌های فسیلی وجود دارد.
وزیر نیرو اضافه کرد: امروزه در دنیا باتوجه به کاهش هزینه های سرمایه گذاری در احداث نیروگاه های تجدیدپذیر، توسعه این نیروگاه ها منجر به کاهش مصرف سوخت های فسیلی در تامین انرژی مورد نیاز شده است.
همچنین محرابیان تصریح کرد: برنامه جدی وزارت نیرو ایجاد ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر طی ۴ سال در کشور با محوریت نیروگاه های خورشیدی است. زیرا این موضوع (باتوجه به شرایط اقلیمی و پتانسیل تابش کشور) از نظر اقتصادی به نسبت دارای صرفه بوده و سرمایه‌گذاری انجام شده در بازه زمانی کمتری بازگشت خواهد داشت، به طور مثال اگر ایجاد یک نیروگاه تجدیدپذیر به یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز داشته باشد، مصرف سوخت این نیروگاه سالانه به میزان 50 درصد سرمایه گذاری موردنیاز برای راه اندازی آن، کاهش خواهد یافت به این معنا که طی 2 سال مجموع صرفه‌جویی انجام شده معادل سرمایه‌گذاری است.
وزیر نیرو تصریح کرد: تحقق موضوع مذکور از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر بوده و به امنیت انرژی کمک می‌کند و منجر به تولید بیشتر انرژی بدون دغدغه مصرف سوخت خواهد شد.

۲۱ مهر ۱۴۰۰ ۱۹:۵۳
تعداد بازدید : ۲۰۹

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید