تدوین استاندارد ایمنی مبدل‌های توان برای استفاده در سامانه‌های قدرت فتوولتائیک در دستور کار قرار گرفت

تدوین استاندارد ایمنی مبدل‌های توان برای استفاده در سامانه‌های قدرت فتوولتائیک در دستور کار قرار گرفت
مدیرکل دفتر حمایت‌های فنی بهره‌وری و استانداردهای ساتبا گفت: در راستای تدوین استاندارد ایمنی مبدل‌های توان برای استفاده در سامانه‌های قدرت فتوولتائیک (اینورتر)، جلسات کارگروه‌های تخصصی کمیته استانداردهای انرژی‌های تجدیدپذیر در حال برگزاری است.

به گزارش دفتر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل ساتبا، "محمد اکبری سیار" با بیان اینکه تدوین 55 استاندارد در حوزه انرژی‌های خورشیدی فتوولتائیک اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی شده است، خاطرنشان ساخت: در حال حاضر جلسات کارگروه‌های تخصصی کمیته استانداردهای تجدیدپذیر برای تدوین استاندارد "ایمنی مبدل‌های توان برای استفاده در سامانه‌های قدرت فتوولتائیک (اینورتر)" در حال برگزاری است.
وی هدف از تدوین این استاندارد را که بخشی از استاندارد بین‌المللی IEC62109 است را ارائه ویژگی‌های تجهیزات تبدیل توان عنوان کرد و افزود: این استاندارد کمینه الزامات طراحی و ساخت این تجهیزات را برای حفاظت در برابر خطرات شوک الکتریکی، انرژی و آتش‌سوزی تعیین می‌کند.
شایان ذکر است مبدل‌های توان یا اینورترها یکی از مهم‌ترین اجزای سامانه‌های خورشیدی فتوولتائیک هستند که علاوه بر عملکرد توان مسئولیت مدیریت این سامانه را نیز بر عهده دارند.

۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۳۲
تعداد بازدید : ۷۲۷

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید