به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
مدیرکل دفتر حمایت‌های فنی بهره‌وری و استانداردهای ساتبا گفت:

4500 مگاوات‌ساعت حداقل پتانسیل بهینه‌سازی مصرف انرژی در استان مرکزی

4500 مگاوات‌ساعت حداقل پتانسیل بهینه‌سازی مصرف انرژی در استان مرکزی
بخش صنعت با سهمی معادل 84 هزار گیگاوات‌ساعت حدود 33 درصد از مصرف برق کل کشور را به خود اختصاص داده است و حداقل 20 درصد از این میزان قابل صرفه‌جویی است.

به گزارش دفتر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل ساتبا، "محمد اکبری سیار" در پی انتشار گزارش تعیین پتانسیل بهینه‌سازی انرژی الکتریکی در صنایع استان مرکزی، با اشاره به سهم 33 درصدی بخش صنعت کشور از کل مصرف برق کشور، اظهار کرد: با توجه به لزوم بهینه‌سازی در این بخش و تاثیر آن بر کنترل اوج مصرف برق، حداقل 20 درصد از آن را می‌توان از طریق اقدامات بهره‌ورانه صرفه‌جویی نمود.
وی با بیان اینکه در دفتر حمایت‌های فنی بهره‌وری و استانداردهای ساتبا با برآورد میزان پتانسیل صرفه‌جویی در صنایع هر استان، امکان بهره‌برداری از گزارشات تهیه‌شده در برنامه‌های اجرایی مرتبط با کاهش تلفات و بهینه‌سازی تجهیزات و فرآیندهای صنعتی مهیا می‌گردد، افزود: استان مرکزی به‌عنوان یکی از استان‌های صنعتی کشور یکی از مستعدترین استان‌ها به‌منظور انجام اقدامات بهینه‌سازی مصرف انرژی با استفاده از جلب مشارکت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.
مدیرکل دفتر حمایت‌های فنی بهره‌وری و استانداردهای ساتبا با اشاره به بررسی‌های انجام شده تنها در 4 کارخانه این استان افزود، برآوردها نشان می‌دهد بیش از 4500 مگاوات‌ساعت در سال پتانسیل صرفه‌جویی در کارخانه‌های مورد مطالعه وجود دارد که این میزان معادل تولید یک نیروگاه یک مگاواتی است.
اکبری صرفه‌جویی انرژی را از عوامل مرتفع‌سازی نیاز به صرف هزینه برای تاسیس نیروگاه‌های مضاعف عنوان کرد و گفت: با انجام اقدامات بهینه‌سازی مصرف انرژی و سرمایه‌گذاری در این زمینه می‌توان به اشتغال‌زایی مولد و همچنین حفظ محیط‌زیست منطقه و کشور کمک شایانی نمود.

۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۰۶
تعداد بازدید : ۳۶۹

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید