به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

پیام نوروزی معاون وزیر و رئیس سازمان در سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»

پیام نوروزی معاون وزیر و رئیس سازمان در سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»

 

به‌نام خالق بهار

ز کوی یار می‌آید نسیم باد نوروزی
از این باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی
حلول سال نو و بهار عالم‌افروز را به همه‌ی شما عزیزان تبریک و تهنیت می‌گویم و سالی پربار همراه با موفقیت را از خداوند منان مسألت می‌کنم.
انرژی ارزشمندترین سرمایه و زیربنای تمدن نوین بشری و میراث ما برای نسل‌های آینده بشمار می‌رود. استفاده بهینه و پایدار از این نعمت الهی، مستلزم شناخت کامل منابع آن است. کاهش منابع سوخت‌های فسیلی و همچنین افزایش چشمگیر ارزش آنها از یک سوی و کاهش هزینه‌های تولید انرژی از منابع تجدید‌پذیر از سویی دیگر، در دهه‌های آینده منجر به استفاده از منابع فسیلی بعنوان مواد اولیه تولید سایر فرآورده‌ها خواهد شد و به‌همین دلیل منابع انرژی تجدیدپذیر جایگزین مناسبی برای آنها خواهند بود. با بکارگیری ظرفیت‌های منابع انرژی تجدیدپذیر، فن‌آوری‌های پیشرفته و افزایش بهره‌وری انرژی می‌توان به شکوفایی اقتصادی کشور کمک کرد که این امر مستلزم همکاری و تعامل فراگیر در توسعه سیاست‌گذاری و بکارگیری دانش و فن‌آوری‌های انرژی می‌باشد.
در سالی که گذشت علی‌رغم وجود مشکلات اقتصادی، به لطف مشارکت مردمی و بخش خصوصی ظرفیت نصب‌شده نیروگاه‌های تجدیدپذیر به بیش از 920 مگاوات رسیده است و با جذب سرمایه بخش خصوصی و افزایش ظرفیت‌ اشتغال‌زایی کشور، علاوه بر همراهی با پویش فراگیر #هرهفته_الف_ب_ ایران در بخش ساخت و سازها با افتتاح 26 پروژه نیروگاهی تجدیدپذیر و همچنین رونمایی از سه طرح زیرساختی در بخش ساز و کارها زمینه توسعه صنعت برق تجدیدپذیر فراهم گردید. همچنین اختصاص بیشترین تعرفه خرید تضمینی برق به مولدهای انشعابی مختص مشترکین موجب رونق احداث این نوع از نیروگاه‌ها گردید به‌طوری که تاکنون 5000 مولد کیلوواتی خورشیدی که عمدتاً در مناطق محروم و روستاهی توسعه یافته‌اند و علاوه بر ارتقاء کیفیت زندگی مردمان این مناطق گامی مؤثر در رسیدن به اهداف توسعه پایدار و دسترسی همگانی به انرژی پاک برداشته شده است.
در سال جهش تولید و با حمایت‌های به‌عمل‌آمده از سوی دولت در راستای ارتقاء توان تولید داخلی، در حال حاضر بیش از ۱7۰ شرکت خصوصی تولیدکننده تجهیزات نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک در کشور ایجاد و در حال فعالیت می‌باشند. همچنین به‌دنبال توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر، فرآیند حمایت از بومی‌سازی این نوع در حال انجام است و تاکنون تجهیزات متنوعی از جمله توربین‌های بادی، اینورتر خورشیدی، ماژول‌های فتوولتائیک کریستالی و سیستم‌های مونیتورینگ توسط شرکت‌های خصوصی داخلی تأمین می‌شوند.
در سالی که گذشت، تلاش‌های ارزشمندی برای تأمین منابع مالی صورت گرفت و با اتکا به منابع مالی جدید تأمین شده علاوه بر وصول مطالبات سرمایه‌گذاران محترم در سال پیش رو، مأموریت بزرگ ساتبا یعنی تحقق توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در سراسر کشور، مورد اهتمام بیشتری قرار خواهد گرفت. بی‌شک ارتقای فعالیت‌های سازمان در سال جدید مدیون تلاش‌های بی‌شائبه همکاران ما در خانواده ساتبا نیز خواهد بود که سپاسگزار تلاش صادقانه ایشان در عرصه خدمت هستیم.
سال نو بر همه‌ی شما عزیزان مبارک. تلاش‌هایتان امیدوارانه، وجودتان پرسلامت، قلبتان مملو از آرامش و زندگیتان شاد و پر رونق.

     محمد ساتکین 
معاون وزیر و رئیس سازمان


۳۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۰۸
تعداد بازدید : ۶۸۷

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید