به تارنمای سازمان انرژی هاي تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
در آخرین ماه سال 99؛

ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور به 920 مگاوات رسید

ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور به 920 مگاوات رسید
تاکنون از منابع تجدیدپذیر حدود 5 هزار و 913 میلیون کیلووات ساعت، انرژی تولید شده که این میزان تولید برق توانسته از انتشار ۳ میلیون و 978 هزلر تن گاز گلخانه‌ای در کشور بکاهد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل ساتبا، این میزان تولید انرژی‌های تجدیدپذیر باعث شده بیش از یک میلیارد و 679 میلیون مترمکعب از مصرف سوخت‌های فسیلی در ایران که در تولید برق از منابع انرژی فسیلی بکار گرفته می‌شود، کاسته و بیش از 1300 میلیون لیتر در مصرف آب نیز صرفه‌جویی شود.
به نقل از این گزارش، تاکنون ظرفیت نصب شده انرژی‌های تجدیدپذیر به بیش از 920 مگاوات رسیده است و عملکرد این نوع از نیروگاه‌ها همچنین موجب عدم انتشار بیش از 25 هزار تن آلاینده‌های محلی شده است.
بر اساس این گزارش، با استقبال خوب سرمایه‌گذاران تاکنون 5 هزار نیروگاه خورشیدی مقیاس کوچک با مجموع ظرفیت 69 هزار و 320 کیلووات در سراسر کشور به بهره‌برداری رسیده است.
بنا بر این گزارش، بررسی اعداد و ارقام موجود در این بخش حکایت از آن دارد که 49 درصد نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور از نوع خورشیدی، 34 درصد از نوع بادی، 12 درصد از نوع برق‌آبی کوچک، یک درصد از نوع زیست توده، 2 درصد بازیافت حرارتی و 2 درصد توربین‌های انبساطی است.

۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۱
تعداد بازدید : ۶۵۰

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید