به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
معاون وزیر و رئیس سازمان ساتبا عنوان کرد؛

بهره‌برداری از ۴۶ نیروگاه تجدیدپذیر به مجموع ظرفیت ۱۴۷.۲ مگاوات با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی

بهره‌برداری از ۴۶ نیروگاه تجدیدپذیر به مجموع ظرفیت ۱۴۷.۲ مگاوات با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی
معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق ایران گفت: توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در کشور در سال 1400 با استفاده از منابع مالی دولتی و همچنین بدون نیاز به سرمایه‌گذاری بخش دولتی با رشدی سریع صورت خواهد پذیرفت.

به گزارش دفتر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل ساتبا، "محمد ساتکین" در آیین اختتامیه پویش#هرهفته الف_ب_ایران که صبح امروز با حضور وزیر نیرو برگزار گردید، با اشاره به پروژه‌های نیروگاهی افتتاح شده در قالب پویش#هرهفته الف_ب_ایران اظهار کرد: در سال 1399 در بخش ساخت و سازها تعداد ۴۶ نیروگاه تجدیدپذیر با مجموع ظرفیت ۱۴۷.۲ مگاوات با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۵۱۴ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی احداث و به بهره‌برداری رسید.
وی افزود، این مجموع شامل ۳۲ نیروگاه خورشیدی به ظرفیت ۸۹.۲ مگاوات که ۱۶ مگاوات از آن از نوع نیروگاه‌های کوچک سقفی محدود به ظرفیت انشعاب است، ۵ نیروگاه بادی با مجموع ظرفیت ۱۲ مگاوات، ۵ نیروگاه برق‌آبی کوچک با مجموع ظرفیت ۹.۱۷ مگاوات و یک نیروگاه بازیافت تلفات حرارتی و ۲ نیروگاه توربین انبساطی به ظرفیت 19.2 مگاوات می‌باشد.
معاون وزیر نیرو با اشاره به آمار نیروگاه‌های قابل افتتاح تا قبل از پایان دولت دوازدهم افزود، پیش‌بینی می‌گردد در ماه‌های ابتدایی سال ۱۴۰۰ مجموعا ۱۰ نیروگاه خورشیدی با مجموع ظرفیت ۷۷.۳ مگاوات و ۲ نیروگاه بادی به ظرفیت ۵۰ مگاواتی به بهره‌برداری برسد که مجموع سرمایه‌گذاری نیروگاه‌های خورشیدی ۲۶۷ میلیاردتومان و نیروگاه‌های بادی ۵۱۰ میلیارد تومان خواهد بود.
رئیس سازمان ساتبا از برنامه‌های این سازمان در راستای توسعه سریع نیروگاه‌های تجدیدپذیر در سال ۱۴۰۰ خبر داد و عنوان کرد، این توسعه با دو محور استفاده از منابع مالی دولتی و همچنین بدون نیاز به سرمایه‌گذاری بخش دولتی صورت خواهد پذیرفت.
وی در تشریح برنامه‌ی استفاده از منابع مالی دولتی اظهار کرد، در سال ۱۴۰۰ با رشد ۴۵۰ درصدی یعنی با ۴.۵ برابر شدن منابع دولتی ان‌شاالله شاهد رشد قابل توجهی با توجه به اضافه شدن منابع مالی حاصل از سوخت صرفه‌جویی شده هستیم. ایشان ادامه داد، در بخش توسعه بدون استفاده از منابع مالی دولتی امیدواریم تامین برق رمزارزها توسط نیروگاه‌های تجدیدپذیر و همین‌طور تامین ۲۰ درصد از نیاز انرژی الکتریکی بخش دولتی با استفاده از این نوع نیروگاه‌ها کمک شایانی به این توسعه نماید.

بهره‌برداری از ۴۶ نیروگاه تجدیدپذیر 01 بهره‌برداری از ۴۶ نیروگاه تجدیدپذیر 02
 بهره‌برداری از ۴۶ نیروگاه تجدیدپذیر 03

۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۵:۲۷
تعداد بازدید : ۶۹۱

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید