به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
با حضور مجازی معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا؛

رونمایی از سامانه "ایران سابات" برای فرآیند محور نمودن بازدید سامانه‌های خورشیدی مشترکین

رونمایی از سامانه "ایران سابات" برای فرآیند محور نمودن بازدید سامانه‌های خورشیدی مشترکین
سامانه "ایران سابات" برای فرآیند محورنمودن بازدیدهای دوره‌ای از سامانه‌های خورشیدی مشترکین توسط شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی با حضور مجازی معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا رونمایی شد.

به گزارش دفتر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل ساتبا، صبح روز دوشنبه 11 اسفند رونمایی از سامانه "ایران سابات" به آدرس http://iransabat.ir/ با حضور مجازی معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق انجام شد.
معاون وزیر نیرو در پیامی ویدئویی ضمن تشکر از توجه ویژه شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی به توسعه نیروگاه‌های خورشیدی انشعابی، پراکنده بودن و تولید برق در محل مصرف را از مشخصه‌های بارز این نوع از نیروگاه‌ها عنوان کرد و افزود: این ویژگی علاوه بر کمک به کاهش تلفات می‌تواند منجر به فعالیت مجموعه‌های زیادی در این حوزه گردد.
رئیس سازمان ساتبا با اشاره به عملکرد و مدیریت خوب شرکت‌های توزیع نیروی برق در این رابطه، از توجه ویژه سازمان ساتبا به این نیروگاه‌ها یاد کرد و اظهار کرد: به همین دلیل بالاترین تعرفه خرید برق با نرخ پایه 1040 ریال به ازای هرکیلووات‌ساعت به آنها تعلق گرفته است و امیدواریم در آینده بتوانیم آن را افزایش دهیم.
وی سرعت بخشیدن به فرآیند احداث نیروگاه‌های انشعابی از طریق تعامل و همکاری مناسب ساتبا با شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور را یکی از سیاست‌های توسعه‌ای این سازمان برای توسعه این نیروگاه‌ها برشمرد و افزود: شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی به‌عنوان یکی از پیشگامان توسعه نیروگاه‌های انشعابی کوچک توانسته است با طراحی و اجرای سامانه "سابات" این فرآیند رابهبود بخشد.
رئیس سازمان ساتبا خاطرنشان کرد: فرآیند محورنمودن بازدیدهای دوره‌ای، امکان بررسی عملکرد ناظران شرکت‌های توزیع در انجام بازدیدهای دوره‌ای و پایش وضعیت آنها و حذف گردش کارهای فیزیکی و همچنین پیگیری مشکلات و معایب سامانه‌های خورشیدی به صورت برخط از مزایای عمده استفاده از سامانه "ایران سابات" است که توانسته نقصان‌های موجود را به خوبی حل نماید.
وی ضمن اظهار امیدواری از سپری‌شدن موفقیت‌آمیز دوره تست و آزمایش این سامانه، تصریح کرد: انشاالله در آینده کلیه شرکت‌های توزیع نیروی برق در سراسر کشور بتوانند پس از دریافت پاسخ مناسب، از این سامانه استفاده نمایند.
معاون وزیر نیرو در پایان افزود: امیدواریم روند رو به رشد نیروگاه‌های انشعابیِ سقفی و کلیه اَشکال نیروگاه‌های تجدیدپذیر در کشور به جایگاه اصلی خود برسد و با پتانسیل بزرگی که در کشور است از این نعمت لایزال الهی به بهترین نحو استفاده کنیم.

رونمایی از سامانه "ایران سابات" 01

۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۳۵
تعداد بازدید : ۵۲۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید