به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
در بهمن‌ماه امسال محقق شد؛

تزریق 86 میلیون کیلووات ساعت برق تجدید‌پذیر به شبکه سراسری برق کشور

تزریق 86 میلیون کیلووات ساعت برق تجدید‌پذیر به شبکه سراسری برق کشور
بر اساس آخرین آمار سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری برق، طی بهمن ماه سال جاری، 86 میلیون کیلووات ساعت برق تولید شده از نیروگاه‌های تجدید‌پذیر به شبکه سراسری برق کشور تزریق شده است.

به‌گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل ساتبا، سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران در گزارشی آخرین وضعیت استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در بهمن ماه 99 را منتشر کرده که نشان‌دهنده صرفه‌جویی 19 میلیون لیتری در مصرف آب است.
این گزارش می‌افزاید، در این مدت استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر صرفه‌جویی معادل 24 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در بر داشته و توانسته مانع از انتشار 55 هزارتن گاز گلخانه‌ای شود. همچنین استفاده از این نوع انرژی‌ مانع از انتشار آلاینده‌های محلی به میزان 0.4 هزار تن شده است.
سهم نیروگاه‌های انواع انرژی‌های تجدیدپذیر در بهمن ماه امسال به عدد 875.4 مگاوات برق رسید که در این بین سهم نیروگاه‌های بادی ۳۰5.۱7 مگاوات، سهم نیروگاه‌های خورشیدی 439.89 مگاوات، سهم نیروگاه زیست توده ۱۰.۵۶ مگاوات، سهم نیروگاه برق آبی کوچک ۱۰۵.۶۵ مگاوات و سهم بازیافت تلفات‌های حرارتی ۱۳.۶ مگاوات بوده است.
به نقل ازاین گزارش، تعداد مولدهای محدود به ظرفیت انشعاب به 4 هزار و 844 با مجموع ظرفیت 60 هزار و ده کیلووات واحد رسیده است که نسبت به ماه مشابه در سال گذشته 24 درصد رشد را نشان می‌دهد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۳۹
تعداد بازدید : ۴۶۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید