به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا؛

بهره‌برداری از یکی از بزرگترین تونل‌های بادی جهان در مرز مشترک ایران و افغانستان

بهره‌برداری از یکی از بزرگترین تونل‌های بادی جهان در مرز مشترک ایران و افغانستان
معاون وزیر و رئیس سازمان ساتبا از شروع فعالیت برای بهره‌برداری از یکی از بزرگ‌ترین تونل‌های بادی جهان در مرز مشترک ایران و افغانستان خبر داد

به گزارش دفتر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل ساتبا، "محمد ساتکین" در مصاحبه با شبکه رادیویی پیام با بیان اینکه یکی از پرپتانسیل‌ترین و قویترین مناطق بادخیز در جهان در مرز ایران و افغانستان به ظرفیت 30000 مگاوات شناسایی شده است، افزود: حدود 25 هزار مگاوات از ظرفیت این منطقه بادخیز بزرگ در خاک افغانستان و نزدیک به 5000 مگاوات از آن در خاک ایران قرار دارد.
رئیس سازمان ساتبا همچنین اظهار کرد، پروژه‌ توسعه و احداث نیروگاه‌های بادی در این منطقه آغاز شده است که تا پایان سال 1399، 25 مگاوات از آن به بهره‌برداری خواهد رسید و 25 مگاوات دیگر در ابتدای سال 1400 به شبکه متصل خواهد شد.
ساتکین خاطرنشان ساخت، احداث و بهره‌برداری از این نیروگاه 50 مگاواتی منجر به ایجاد زیرساخت‌های توسعه‌ای از قبیل جاده‌کشی، ایجاد خط فشار قوی، احداث پست، مخابرات و اینترنت شده است.
معاون وزیر نیرو با اشاره به استقبال سایر سرمایه‌گذاران برای احداث پروژه‌های جدید بادی در این منطقه، اظهار کرد: علاوه بر این پروژه، یک پروژه 50 مگاواتی دیگر نیز با استفاده از توربین‌های 4.2 مگاواتی در حال توسعه است که بخشی از آن تا پایان سال جاری و بخشی دیگر در ابتدای سال 1400 اجرا خواهد شد.

 

فایل صوتی مصاحبه معاون وزیر و رئیس سازمان ساتبا با شبکه رادیویی پیام

۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۲۴
تعداد بازدید : ۵۷۵

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید