به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
در قالب هفته چهل و یکم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

افتتاحِ هم‌زمان دو نیروگاه خورشیدی با مجموع ظرفیت 2 مگاوات به صورت ویدئوکنفرانسی

افتتاحِ هم‌زمان دو نیروگاه خورشیدی با مجموع ظرفیت 2 مگاوات به صورت ویدئوکنفرانسی
دو پروژه نیروگاهی خورشیدی استان قزوین امروز سه‌شنبه هم‌زمان با چهل و یکمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران «ساخت و سازها» و «ساز و کارها»، در سال 99 با دستور وزیر نیرو به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح گردید.

به گزارش دفتر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل ساتبا، با دستور دکتر اردکانیان صبح امروز سه‌شنبه به‌صورت همزمان 2 پروژه نیروگاهی تجدیدپذیر استان قزوین با مجموع اعتبار 320 میلیارد ریال به‌صورت ویدئوکنفرانسی با گزارش دکتر رمضانی معاون فنی و مهندسی ساتبا افتتاح گردید.
به نقل از این گزارش، نیروگاه‌های خورشیدی افتتاح‌شده‌ی استان قزوین مشتمل بر 2 واحد نیروگاهی 1 مگاواتی در مناطق تاکستان و بوئین‌زهرا است.
بنا بر این گزارش، احداث نیروگاه‌های مذکور در دوره ساخت و بهره‌برداری در مجموع برای 8 نفر اشتغال مستقیم و برای 20 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است. همچنین این پروژه‌های نیروگاهی با قابلیت تولید بیش از 3 میلیون و 504 هزار کیلووات‌ساعت برق، سالیانه از مصرف یک میلیون‌مترمکعب معادل گازطبیعی صرفه‌جویی می‌نماید.
این گزارش می‌افزاید، بهره‌برداری از این 2 نیروگاه خورشیدی منجر به کاهش مصرف 780 مترمکعب آبی که سالیانه در نیروگاه‌های حرارتی برای تولید برق مورد نیاز است، خواهد شد و همچنین در هر سال مانع از انتشار 2 هزار و 400 تن آلاینده‌های زیست‌محیطی گلخانه‌ای گردیده است.
این گزارش حاکی است، بر اساس آخرین آمار، مجموع ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک بهره‌برداری شده در استان قزوین برابر رقم 179.88 مگاوات است که مشتمل بر 6 نیروگاه بادی به ظرفیت 161.76مگاوات و 3 نیروگاه خورشیدی با مجموع ظرفیت 4 مگاوات می‌باشد. همچنین ظرفیت نصب شده سامانه‌های مقیاس کوچک خورشیدی (پشت‌بامی) به صورت تجمعی معادل 14.122 مگاوات می‌باشد.

افتتاحِ هم‌زمان دو نیروگاه خورشیدی

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۱
تعداد بازدید : ۷۲۶

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید