به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور در قالب هفته چهلم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

3 نیروگاه خورشیدی با اعتبار 24.5 میلیارد تومان در استان فارس افتتاح شد

3 نیروگاه خورشیدی با اعتبار 24.5 میلیارد تومان در استان فارس افتتاح شد
همزمان با دهمین روز دهه فجر، 3 نیروگاه خورشیدی با اعتبار 24.5 میلیارد تومان در استان فارس با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهور و وزیر نیرو در قالب هفته چهلم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.

به‌گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ساتبا، نیروگاه‌های خورشیدی افتتاح‌شده‌ی استان فارس مشتمل بر دو واحد نیروگاهی 1 مگاواتی در شهرستان‌های سروستان و مرودشت و همچنین یک واحد نیروگاهی 600 کیلوواتی در منطقه لایزنگان شهرستان داراب است.
بنا بر این گزارش، احداث دو نیروگاه‌ خورشیدی شهرک صنعتی سروستان و نیروگاه مرودشت هر یک به ظرفیت 1 مگاوات با مجموع سرمایه‌گذاری بالغ بر 19.5 میلیارد تومان مجموعا در دوره ساخت و بهره‌برداری برای 7 نفر اشتغال مستقیم و برای 16 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است. همچنین با بهره‌برداری از این 2 پروژه‌ نیروگاهی علاوه بر جلوگیری از انتشار 2 هزار و 348 تن گاز گل‌خانه‌ای دی‌اکسیدکربن به‌صورت سالیانه، از مصرف 1 میلیون‌مترمکعب معادل گازطبیعی و 770 لیتر آب در سال نیز جلوگیری می‌شود.
بنا بر این گزارش، با بهره‌برداری از نیروگاه‌ 600 کیلوواتی داراب با سرمایه‌گذاری 5 میلیارد تومانی در زمینی به مساحت 12000 مترمربع برای 9 نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در زمان ساخت و بهره‌برداری ایجاد اشتغال شده است و علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف معادل 0.3 میلیون مترمکعب گازطبیعی در سال، از انتشار سالانه 704 تُن آلاینده‌های زیست‌محیطی گلخانه‌ای نیز جلوگیری خواهد شد. همچنین احداث این نیروگاه‌های خورشیدی توانسته تا این زمان از مصرف سالیانه 231 لیتر آبی که معمولاً در نیروگاه‌های حرارتی برای تولید برق مورد نیاز است، بکاهد.
این گزارش حاکی است، تا کنون مجموع ظرفیت نیروگاه‌های مگاواتی تجدیدپذیر بهره‌برداری شده در استان فارس برابر رقم 84.2 مگاوات است که مشتمل بر 12 نیروگاه خورشیدی به ظرفیت تجمعی 70.2 مگاوات، یک نیروگاه زیست‌توده به ظرفیت 1.065 مگاوات، یک نیروگاه بادی به ظرفیت 0.66 مگاوات و 2 نیروگاه برق-آبی به ظرفیت 12.25 مگاوات می‌باشد.

 3 نیروگاه خورشیدی 01

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۵
تعداد بازدید : ۶۹۲

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید