به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
در سی و هفتمین هفته پویش #هرهفته الف_ب_ایران؛

نیروگاه‌ خورشیدی استان یزد به ظرفیت 10 مگاوات در چادرملو اردکان افتتاح شد

نیروگاه‌ خورشیدی استان یزد به ظرفیت 10 مگاوات در چادرملو اردکان افتتاح شد
در سی و هفتمین هفته پویش #هرهفته الف_ب_ایران، یک نیروگاه‌ خورشیدی به ظرفیت بیش از 10 مگاوات در منطقه چادرملو استان یزد توسط وزیر نیرو و با حضور معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا افتتاح شد.

به‌گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل ساتبا، نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی واقع در چادرملو، توسط وزیر نیرو و با حضور محمد ساتکین، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا افتتاح شد.
بنابر این گزارش، برای ساخت این نیروگاه‌ها بیش از 107 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده است که با تولید بیش از 17.5 گیگاوات‌ساعت انرژی در سال به ذخیره حدود 5 میلیون مترمکعب سوخت معادل گاز طبیعی کمک خواهد کرد و مانع از انتشار 12 هزار و 88 تن گاز دی‌اکسید کربن خواهد شد.
گفتنی است، احداث این نیروگاه‌ها برای 20 نفر به‌طور مستقیم و برای 55 نفر به‌طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده و علاوه بر ذخیره‌سازی 3854 مترمکعب آب موجب رونق اقتصادی در مناطق محل احداث، شده است.
این گزارش حاکی است، با افتتاح نیروگاه‌های مذکور که نهمین نیروگاه خورشیدی استان یزد است، مجموع ظرفیت نیروگاه‌های چند مگاواتی در این استان به عدد 71.5 رسید و با احتساب ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب، کل ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر در این منطقه به 75 مگاوات افزایش یافته است.
این گزارش می‌افزاید: استان یزد با داشتن پتانسیل بالای احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر، دراختیار داشتن زیرساخت‌های فنی مناسب و تعامل موثر بین دستگاهی یکی از استان‌های پیشرو در زمینه احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر است.

نیروگاه‌ خورشیدی استان یزد01 نیروگاه‌ خورشیدی استان یزد02


۳۰ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۱۶
تعداد بازدید : ۱,۱۱۷

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید