به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
مدیرکل دفتر مدیرکل دفتر برنامه راهبردی و تنظیم مقررات ساتبا؛

صرفه‌جویی بیش از هزار و 600 میلیون‌مترمکعب گازطبیعی با توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور

صرفه‌جویی بیش از هزار و 600 میلیون‌مترمکعب گازطبیعی با توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور
مدیرکل دفتر دفتر مدیرکل دفتر برنامه راهبردی و تنظیم مقررات سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق ایران گفت: توسعه 847 مگاوات انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور تاکنون منجر به صرفه‌جویی بیش از هزار و 600 میلیون‌مترمکعب گازطبیعی در کشور شده است.

به گزارش دفتر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل ساتبا، "سالار آتش‌پر" با اشاره به آخرین وضعیت توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور گفت: در آذرماه سال جاری با تولید بیش از 82 میلیون‌کیلووات‌ساعت انرژی تجدیدپذیر در کشور از انتشار 55 هزار تن گاز گلخانه‌ای و همچنین 300 تُن آلاینده‌های محلی تا پایان این ماه جلوگیری شده است.
وی همچنین از صرفه‌جویی 18 میلیون لیتری آب در آذرماه امسال خبر داد و اظهار داشت: علاوه بر این، برق تولیدشده از منابع پاک در ماه گذشته صرفه‌جویی در مصرف سوخت‌های فسیلی به میزان 23 میلیون مترمکعب معادل گاز طبیعی را محقق کرده است.
مدیرکل دفتر برنامه راهبردی و تنظیم مقررات خاطرنشان ساخت: تاکنون با توسعه حدود 847 مگاوات انواع نیروگاه تجدیدپذیر در کشور با تزریق 5 هزار و 650 میلیون کیلووات‌ساعت انرژی به شبکه سراسری برق کشور مصرف سوخت‌های فسیلی را به میزان هزار و 605 مگاوات کاهش داده است و این امر کمک شایانی به کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی می‌کند.
آتش‌پر با بیان این نکته که نیروگاه‌های خورشیدی و بادی به‌ترتیب با 413.6 مگاوات و 303.18 مگاوات بیشترین سهم را در تولید برق تجدیدپذیر داشته‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر توسعه مولدهای تجدیدپذیر مختص مشترکین با استقبال خوبی همراه بوده است، به‌طوریکه تا پایان آذرماه 4 هزار و 651 مولد خورشیدی و بادی با مجموع ظرفیت 54 هزار و 930 کیلووات توسط مشترکین برق با همکاری شرکت‌های توزیع نیروی برق استانی به بهره‌برداری رسیده‌اند.
وی در پایان از عدم انتشار سه هزار و 785 تُن گاز گلخانه‌ای و همچنین 23 هزار و 700 تُن انواع آلاینده‌های محلی بواسطه تولید برق از منابع تجدیدپذیر تا پایان آذرماه امسال خبر داد و افزود: بهره‌برداری از این نوع نیروگاه‌ها در کشور تا پایان ماه گذشته مانع از مصرف هزار و 243 میلیون لیتر آب که در تولید برق از نیروگاه‌های حرارتی از آن استفاده می‌شود، شده است.

۲۱ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۵۵
تعداد بازدید : ۱,۱۰۵

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید