به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
وزیر نیرو در پنجمین کنفرانس و نمایشگاه (مجازی) بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر؛

اعطای جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر، زمینه‌ساز خیزش علمی و فنی فعالین انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران

اعطای جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر، زمینه‌ساز خیزش علمی و فنی فعالین انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران
امروز، چهارشنبه، مورخ 26 آذرماه سال 99، پنجمین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران به همت انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر ایران و با حمایت معاونت علمی و فن‌آوری ریاست‌جمهوری، مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، وزارت نیرو و ساتبا به صورت وبینار و نمایشگاه مجازی برگزار گردید.

به گزارش دفتر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل ساتبا، این کنفرانس و نمایشگاه مجازی با هدف بررسی چالش‌ها پیشرو توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و ارائه راهکارهای بهبود فضای کسب و کار این حوزه در دوران کرونا و تحریم برگزار خواهد شد.
بنا بر این گزارش، از برنامه‌های اصلی این کنفرانس به اعطای جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر (دومین دوره)، بررسی بازار توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و راهکارهای تحول آن، بررسی روند توسعه تکنولوژی انرژی‌های تجدیدپذیر در دنیا و استفاده از تجربیات بین‌المللی با حضور سخنرانان خارجی می‌توان اشاره کرد.
به نقل از این گزارش، در این رویداد، دکتر اردکانیان، وزیر نیرو به صورت مجازی به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن تشکر از برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان در این بزرگترین گردهمایی فعالین انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: امروزه بخش مهمی از تامین انرژی از انرژی مورد نیاز بشر برق خواهد بود و بخش مهمی از منابع تأمین برق، انرژی‌های تجدیدپذیر است. وی افزود: در سال‌های اخیر میزان توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و سیاست‌های مرتبط با آن در حال پیشرفت است و جهان از یک سیستم مبتنی بر انرژی‌های فسیلی در حال تحول به انرژی‌های تجدیدپذیر می‌باشد.
اردکانیان با اشاره به توسعه بازار انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران به‌عنوان یکی از محورهای اصلی کنفرانس بین‌المللی تجدیدپذیر، افزود: با اتکا به پتانسیل بالای انواع منابع مختلف تجدیدپذیر، وزارت نیرو به منظور انجام به تعهدات و برنامه‌های خود در این زمینه، ادامه خواهد داد.
وی با بیان اینکه توجه به بخش خصوصی در این برنامه جای ویژه‌ای دارد، ادامه داد: عقد قرارداد خرید تضمینی برق با شرایط مناسب، حمایت از بومی‌سازی فن‌آوری‌های تجدیدپذیر، حمایت از مراکز تحقیقاتی جهت توسعه برنامه‌های تحقیقاتی و فراهم‌کردن زمینه بهره‌برداری از نیروگاه‌های تجدیدپذیر در روستاها از جمله سیاست‌های اصلی وزارت نیرو است.
وزیر نیرو گفت، بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده نیروگاه‌های تجدیدپذیر، تا کنون 850 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر احداث گردیده و تا پایان فعالیت‌های این دولت، 260 مگاوات دیگر به این ظرفیت افزوده خواهد شد.
دکتر اردکانیان در ادامه سخنرانی خود بیان داشت، این کنفرانس بین‌المللی فرصت مغتنمی برای جهت‌دهی به این سیاست‌ها و تقویت تعاملات بین‌المللی و تأمین امنیت منطقه‌ای با توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر است. وی با اشاره به موقعیت خاص ایران و توجه به تقاضای کشورهای منطقه به انرژی، اظهار کرد: ابلاغ سیاست صادرات برق تجدیدپذیر، از دیگر اقدامات قابل توجه در زمینه توسعه صنعت تجدیدپذیر است و این کنفرانس‌های بین‌المللی زمینه‌ای برای افزایش تعاملات شرکت‌های بخش خصوصی داخلی و بین‌المللی است.
ایشان در پایان افزود، اعطای جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر، زمینه‌ساز خیزش علمی و فنی فعالین انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران خواهد بود. وی با بیان اینکه جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران، ضمن تشویق استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در بدنه، باعث تقویت همکاری گروه‌های ذینفع در این زمینه می‌شود اظهار امیدواری کرد که اعطای این جایزه به الگوهای برتر و موفق در این زمینه، منجر به افزایش انگیزه و همکاریهای علمی -صنعتی – تجاری در سطح ملی، منطقه‌ای و جهانی بشود.

۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۷
تعداد بازدید : ۴۵۱

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید