در سی‌و‌دومین هفته پویش #هرهفته الف_ب_ایران؛

3 نیروگاه تجدیدپذیر در استان خراسان رضوی توسط وزیر نیرو افتتاح شد

3 نیروگاه تجدیدپذیر در استان خراسان رضوی توسط وزیر نیرو افتتاح شد
3 نیروگاه تجدیدپذیر در استان‌ خراسان رضوی با اعتبار 310 میلیارد ریال در قالب سی‌‌و‌‌دومین هفته پویش #هرهفته الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو به‌صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح شد.

به‌گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل ساتبا، نیروگاه‌های استان خراسان رضوی شامل "یک نیروگاه بادی به ظرفیت 660 کیلووات در روستای خرگرد خواف"و "2 نیروگاه خورشیدی هر کدام به ظرفیت یک مگاوات در منطقه سلطان مشرق در مشهد" امروز 25 آذر توسط وزیر نیرو به صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح گردید.
به نقل از این گزارش، نیروگاه بادی خواف با سرمایه‌گذاری 150 میلیاردریال به ظرفیت 660 کیلووات با تولید 2 میلیون و 233 هزار کیلووات‌ساعت انرژی در سال موجب صرفه‌جویی در مصرف سوخت فسیلی به‌میزان 0.6 میلیون مترمکعب، کاهش مصرف آب معادل 445 مترمکعب و عدم انتشار گاز CO2 معادل 1356 تن به‌صورت سالیانه می‌شود که فاز دوم این پروژه در هفته اول دی‌ماه سال جاری با ظرفیت 660 کیلووات نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.
بنا بر این گزارش، 2 نیروگاه‌ خورشیدی یک مگاواتی در شهرستان مشهد جمعا با سرمایه‌گذاری 160 میلیارد ریال با تزریق سالیانه 3 میلیون و 504 هزارکیلووات‌ساعت انرژی به شبکه سراسری علاوه بر کاهش انتشار گاز CO2 به میزان 2348 تن در هر سال باعث صرفه‌جویی در مصرف سوخت طبیعی به میزان 1 میلیون مترمکعب و همچنین 770 مترمکعب آب می‌گردند.
این گزارش حاکی است، تاکنون بیش از 845 مگاوات انواع نیروگاه تجدیدپذیر تقریبا در کلیه استان‌های کشور احداث و به بهره‌برداری رسیده‌اند.

۲۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۱
تعداد بازدید : ۷۵۶

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید