به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

بازدید رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از روند احداث نیروگاه بادی میل نادر به ظرفیت 50 مگاوات در استان سیستان و بلوچستان

بازدید رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از روند احداث نیروگاه بادی میل نادر به ظرفیت 50 مگاوات در استان سیستان و بلوچستان
روند احداث نیروگاه بادی 50 مگاواتی استان سیستان و بلوچستان در منطقه میل نادر مورد بازدید رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

به گزارش دفتر ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ساتبا، رئیس کمیسون انرژی مجلس شورای اسلامی، استاندار استان سیستان و بلوچستان، نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی به همراه معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا و مدیرعامل برق منطقه ای استان سیستان و بلوچستان صبح روز پنج شنبه بیست و هفتم شهریور ماه با حضور در مزرعه بادی میل نادر به ظرفیت 50 مگاوات از روند احداثی این پروژه از نزدیک بازدید کردند.
این گزارش می افزاید: فرآیند احداث این نیروگاه در منطقه میل نادر از طریق نصب 20 واحد توربین 2.5 و با استفاده از توانمندی داخلی توسط شرکت مپنا در حال انجام است و از لحاظ حجم و گستردگی بزرگترین نیروگاه بادی جنوب شرق کشور محسوب می ‌شود.
به نقل از این گزارش: بر اساس مطالعات بادسنجی در استان سیستان و بلوچستان، منطقه میل نادر با برخورداری از بالاترین پتانسیل استفاده از انرژی بادی فرصتی مناسب را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد تا با احداث نیروگاه های بادی سهمی قابل توجه در تامین بخشی از برق مورد نیاز این استان داشته باشند.
بر اساس این گزارش: توسعه این نیروگاه در منطقه محروم و کم برخوردار استان سیستان و بلوچستان در کنار امکان صادرات برق تولیدی به کشورهای همسایه موجب توسعه استان و افزایش امنیت منطقه خواهد شد و از اینرو پیگیری روند اجرایی احداث آن از اهمیت ویژه ای برای کمسیون انرژی مجلس برخوردار است.

بازدید رئیس کمیسیون انرژی مجلس 05 بازدید رئیس کمیسیون انرژی مجلس 04
بازدید رئیس کمیسیون انرژی مجلس 02 بازدید رئیس کمیسیون انرژی مجلس 03

۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ۲۱:۴۷
تعداد بازدید : ۱,۲۰۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید