به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
با دستور وزیر نیرو در نوزدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

افتتاح همزمان سه نیروگاه خورشیدی در استان یزد به‌صورت ویدئوکنفرانس

افتتاح همزمان سه نیروگاه خورشیدی در استان یزد به‌صورت ویدئوکنفرانس
سه نیروگاه خورشیدی تجدیدپذیر در استان یزد بامجموع ظرفیت 18 مگاوات، با دستور وزیر نیرو توسط معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا در قالب نوزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به‌صورت همزمان افتتاح شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل ساتبا، "رضا اردکانیان" صبح امروز دوشنبه هفدهم شهریورماه در سفر به استان یزد که در چارچوب نوزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران برگزار شد، 3 نیروگاه خورشیدی این استان را با مجموع ظرفیت 18 مگاوات از طریق ویدئوکنفرانس به‌طور همزمان افتتاح کرد.
بهره‌برداری از این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر 170 میلیارد تومان، تزریق سالیانه بیش از 31 هزار و 541 میلیون کیلووات‌ساعت انرژی را به شبکه سراسری برق کشور به دنبال دارد.
"محمد ساتکین" معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا در این آئین گفت: نتایج پتانسیل‌سنجی استان یزد نشان می‌دهد که مجموع ظرفیت تخمینی این استان برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی 3092.5 مگاوات می‌باشد که در حال حاضر مجموع نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک بهره‌برداری شده در استان یزد به بیش از ظرفیت 68 مگاوات رسیده است که مشتمل بر 8 نیروگاه خورشیدی به ظرفیت 62.5 مگاوات، یک نیروگاه بازیافت حرارت به ظرفیت 4 مگاوات و همچنین تعداد 104 سامانه خورشیدی پشت بامی به ظرفیت تجمعی 1583 کیلووات می‌باشد.
وی با اشاره به اینکه 3 نیروگاه خورشیدی در حال افتتاح در مناطق چاهک، نیر و اردکان به ترتیب با ظرفیت‌های 10 مگاوات، 5 مگاوات و 3 مگاوات قرار گرفته است، اضافه کرد: در پروژه‌های امروز که برمبنای محور ساخت ‌و سازهاست، توسعه شبکه و برق‌رسانی هدف اصلی قرار گرفته است.
معاون وزیر نیرو اظهار داشت: با بهره‌برداری از نیروگاه‌های مذکور علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف معادل 9 میلیون مترمکعب گازطبیعی در سال، از انتشار سالانه 21 هزار و 762 تُن آلاینده‌های زیست‌محیطی گلخانه‌ای نیز جلوگیری خواهد شد. همچنین احداث این نیروگاه‌های خورشیدی توانسته تا این زمان از مصرف سالیانه 6 هزار و 938 مترمکعب آبی که معمولاً در نیروگاه‌های حرارتی برای تولید برق مورد نیاز است، بکاهد.
در ادامه محمد ساتکین از برق‌رسانی به بیش از 9000 خانوار استان یزد با استفاده از این نیروگاه‌های خورشیدی خبر داد و افزود: در راستای تحقق اهداف توسعه پایدار با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دو نیروگاه مذکور برای 63 نفر به‌صورت مستقیم و برای 153 نفر به‌طور غیرمستقیم در زمان ساخت و بهره‌برداری اشتغال ایجاد کرده است.
رئیس سازمان ساتبا در پایان اظهار داشت: در حال حاضر تعداد ۱34 نیروگاه تجدیدپذیر در مقیاس مگاواتی به ظرفیت مجموع 835 مگاوات در کشور به بهره‌برداری رسیده و 811 مگاوات دیگر نیز در دست احداث می‌باشد. همچنین تاکنون تعداد 4214 نیروگاه خورشیدی در مقیاس کیلوواتی و به صورت سامانه های پشت‌بامی انشعابی با مجموع ظرفیت 4851 کیلووات در سطح کشور به بهره‌برداری رسیده‌ است و بیش از 729 مگاوات از مجموع ظرفیت یاد شده در دولت تدبیر و امید اجرا گردیده است.

افتتاح همزمان سه نیروگاه خورشیدی در استان یزد 02 افتتاح همزمان سه نیروگاه خورشیدی در استان یزد 01
 افتتاح همزمان سه نیروگاه خورشیدی در استان یزد 03  افتتاح همزمان سه نیروگاه خورشیدی در استان یزد 05

۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۰
تعداد بازدید : ۱,۳۳۲

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید