به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
در سومین هفته پویش #هرهفته الف ب_ایران در سال 1399؛

افتتاح دو نیروگاه‌ برق‌آبی کوچک استان مرکزی در شهرستان محلات

افتتاح دو نیروگاه‌ برق‌آبی کوچک استان مرکزی در شهرستان محلات
در سومین هفته پویش #هرهفته الف ب_ایران در سال جاری، دو نیروگاه‌ برق‌آبی کوچک با مجموع ظرفیت 7.8 مگاوات در روستاهای جردیجان و لریجان شهرستان محلات استان مرکزی توسط وزیر نیرو و با حضور معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا افتتاح شد.

به‌گزارش دفتر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل ساتبا، در ابتدای آیین افتتاح دو نیروگاه‌ برق‌آبی کوچک استان مرکزی که با حضور وزیر نیرو، استاندار استان مرکزی، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا و جمعی از مدیران حوزه صنعت آب و برق انجام شد، دکتر محمد ساتکین با اشاره به آمار نیروگاه‌های تجدیدپذیر احداث شده در این استان گفت: در حال حاضر ۵ واحد نیروگاهی تجدیدپذیر مگاواتی با مجموع ظرفیت ۱۶,۱مگاوات و همچنین ۳۴ مولد کیلوواتی خورشیدی به ظرفیت ۶۶۶ کیلووات در استان مرکزی برای استفاده‌های خانگی و صنعتی از طریق قرارداد خرید تضمینی برق تجدیدپذیر، احداث شده است.
رئیس سازمان ساتبا افزود: احداث دو نیروگاه برق‌آبی کوچک با ظرفیت‌های ۳ و ۴,۸ مگاوات واقع در روستاهای جردیجان و لریجان شهرستان محلات استان مرکزی، بر روی ایستگاه‌های فشار شکن ۳ و ۴ خط انتقال آب قم با سرمایه‌گذاری بیش از 124 میلیارد تومان انجام شده است. وی ادامه داد: عملیات اتصال به شبکه دو پروژه مهم برق‌آبی افتتاحی در امروز در بهمن و اسفند ماه سال ۱۳۹۸ صورت گرفته است و از مزایای این طرح‌ها می‌توان به پیک‌سایی و ممانعت از انتشار ۳۲ هزار تن آلاینده زیست‌محیطی اشاره کرد.
در ادامه مراسم افتتاح که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، دکتر اردکانیان کمک به مدیریت بار شبکه در زمان اوج مصرف برق، جلوگیری از انتشار گازهای گل‌خانه‌ای و ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم را از مهم‌ترین مزایای احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر برشمرد و با دستور ایشان دو نیروگاه برق‌آبی شهرستان محلات افتتاح گردید.
گفتنی است نیروگاه‌های مذکور با تولید ۶۰ هزار مگاوات‌ساعت انرژی پاک در هر سال به ذخیره حدود ۲۵ میلیون مترمکعب سوخت معادل گاز طبیعی کمک خواهد کرد. همچنین احداث این نیروگاه‌ها برای ۱۰۰ نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده و توانمندی تامین برق ۳۰ هزار مشترک بخش خانگی را دارد.

شهرستان محلات02 شهرستان محلات01
شهرستان محلات04

 

شهرستان محلات03


۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۵۲
تعداد بازدید : ۴,۸۲۶

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید