به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
بر اساس مطالعات صورت‌گرفته در ساتبا:

بیش از 2000 مگاوات الکتریک پتانسیل عملیاتی انرژی زمین‌گرمایی در کشور برای تولید برق

بیش از 2000 مگاوات الکتریک پتانسیل عملیاتی انرژی زمین‌گرمایی در کشور برای تولید برق
بر اساس گزارش دفتر پتانسیل‌سنجی و ارزیابی منابع ساتبا، پتانسیل عملیاتی احداث نیروگاه‌های زمین‌گرمایی در کشور 2000 مگاوات می‌باشد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل ساتبا، به نقل از مدیرکل دفتر پتانسیل سنجی و ارزیابی منابع ساتبا نتایج مطالعات دانشگاهی و پژوهش‌های صورت‌گرفته توسط مراکز معتبر علمی در سال‌های اخیر نشان می‌دهد پتانسیل قابل ملاحظه‌ای در حوزه انرژی زمین‌گرمایی کشور وجود دارد که شناسایی دقیق این منابع با هدف بهره‌برداری صحیح از آنها در راستای توسعه و تنوع‌بخشی انرژی‌های تجدید پذیر در ایران از اهم وظایف سازمان ساتبا می‌باشد.
این گزارش می‌افزاید: طبق اطلس انرژی زمین‌گرمایی که توسط سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق در تابستان 1398 منتشر شده است، حدود 50 ناحیه مستعد جهت بهره‌برداری از انرژی زمین گرمایی در 15 استان کشور شناسائی شده است که این نواحی بیشتر در شمال و شمال غرب، بخش‌هایی از خراسان و فلات مرکزی، جنوب و جنوب شرقی ایران قراردارند و بر اساس یک نوع مطالعه آماری، و انتخاب بهترین سناریو های بهره برداری از منابع مذکور پتانسیل عملیاتی احداث نیروگاه‌های انرژی زمین‌گرمایی در آنها می تواند به بیش از2000 مگاوات برسد.
به نقل از این گزارش: دفتر پتانسیل‌سنجی و ارزیابی منابع ساتبا ضمن ارائه نقشه میان‌مقیاس پتانسیل انرژی زمین گرمایی کشور از ارائه تدریجی مجموعه گزارشات پشتیبان اطلس پتانسیل انرژی زمین گرمائی در سایت ساتبا خبر داد که اولین فصل گزارشات مذکور مربوط به استان اردبیل به عنوان بزرگترین خواستگاه انرژی زمین گرمایی کشور می‌باشد. بنا بر این گزارش: بر اساس نتایج مطالعات حجمی و سه بعدی مهندسی مخازن صورت‌گرفته بر روی میدان زمین گرمایی شمالغرب سبلان، تنها در بخشی از استان اردبیل، پتانسیل انرژی زمین‌گرمایی بیش از 400 مگاوات الکتریک برآورد شده است.

علاقمندان به‌منظور دسترسی به گزارشات مذکور اینجا کلیک نمایید.

۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۳۲
تعداد بازدید : ۵,۳۶۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید