به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
در چهاردهمین هفته پویش #هرهفته الف_ ب_ ایران:

افتتاح بزرگ‌ترین نیروگاه‌ خورشیدی استان تهران با ظرفیت 12.7 مگاوات در منطقه شهرری استان تهران توسط رئیس جمهور، وزیر نیرو و با حضور رئیس سازمان ساتبا

افتتاح بزرگ‌ترین نیروگاه‌ خورشیدی استان تهران با ظرفیت 12.7 مگاوات در منطقه شهرری استان تهران توسط رئیس جمهور، وزیر نیرو و با حضور رئیس سازمان ساتبا
در چهاردهمین هفته پویش #هرهفته الف_ ب_ ایران، نیروگاه‌‌های خورشیدی با مجموع ظرفیت بیش از 21 مگاوات در شهرستان‌های شهرری و دماوند استان تهران روز سه‌شنبه، 8 بهمن 98 از سوی رئیس جمهور، وزیر نیرو و با حضور معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل ساتبا: 2 نیروگاه خورشیدی 12.7 مگاواتی واقع در حسن‌آباد شهر ری و یک نیروگاه 8.4 مگاواتی خورشیدی در شهرستان دماوندِ استان تهران، با دستور دکتر روحانی رئیس‌جمهور، توسط دکتر اردکانیان وزیر نیرو و با حضور دکتر سیدمحمد صادق‌زاده، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا افتتاح گردید.
این گزارش می‌افزاید: برای ساخت این نیروگاه‌ها بیش از 1370 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شده است که با تولید بیش از 34 گیگاوات‌ساعت انرژی در سال به ذخیره حدود 12 میلیون مترمکعب سوخت معادل گاز طبیعی کمک خواهد کرد و مانع از انتشار 28 هزار و 794 تن گاز CO2 خواهد شد. گفتنی است احداث این نیروگاه‌ها توانسته است با ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای 130 نفر علاوه بر ذخیره‌سازی 9180 مترمکعب آب موجب رونق اقتصادی در مناطق محل احداث، گردیده است.
بنا بر این گزارش: استان تهران با داشتن 8 نیروگاه تجدیدپذیر با مجموع ظرفیت بیش از 30 مگاوات یکی از استان‌های پیشرو در زمینه احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر است. همچنین تاکنون 58 مولد خورشیدی کیلوواتی به ظرفیت 831 کیلووات برای استفاده‌های خانگی و صنعتی در این استان احداث گردیده است.
به نقل از این گزارش: با افتتاح نیروگاه‌های مذکور، تعداد نیروگاه‌های خورشیدی مگاواتی کشور به عدد ۵۵ رسید. گفتنی است در حال حاضر تعداد 3 هزار و 649 مولد خورشیدی کیلوواتی در سراسر کشور با مجموع ظرفیت 40145 کیلووات احداث و در حال بهره‌برداری هستند.

در چهاردهمین هفته پویش01 در چهاردهمین هفته پویش02

۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۳۳
تعداد بازدید : ۵,۳۷۹

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید