به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
همزمان با سفر وزیر نیرو به استان همدان در سیزدهمین هفته از پویش #هرهفته الف_ ب_ ایران:

افتتاح نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی توسط وزیر نیرو و با حضور دکتر سید محمد صادق‌زاده

افتتاح نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی توسط وزیر نیرو و با حضور دکتر سید محمد  صادق‌زاده

در سیزدهمین هفته از پویش #هرهفته الف_ ب_ ایران، نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی در شهرستان کبودر آهنگ در استان همدان توسط معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا افتتاح گردید.
به گزارش روابط عمومی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا): امروز اول بهمن‌ماه 1398 از سوی دکتر اردکانیان وزیر نیرو و با حضور دکتر صادق‌زاده معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا و مدیران استانی، نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی این استان در شهرستان کبودرآهنگ که توسط بخش خصوصی و با حجم سرمایه‌گذاری 700 میلیارد ریال احداث شده است، افتتاح گردید.
این گزارش می‌افزاید: این پروژه ۷ مگاواتی نیروگاه خورشیدی در فضایی به مساحت 14 هکتار ساخته شده است که قابلیت تولید انرژی برق به میزان 11.5 گیگاوات‌ساعت در سال را دارد. گفتنی است با تزریق این میزان انرژی به شبکه‌ توزیع برق، صرفه جویی در ۳ میلیون لیتر مصرف آب و نزدیک به ۴ میلیون مترمکعب کاهش مصرف سوخت فسیلی و پیشگیری از انتشار ۹۵۹۸ تن گاز گلخانه‌ای در سال محقق خواهد شد.
بر اساس گزارش دریافت‌شده از سرمایه‌گذار این پروژه، ساخت این نیروگاه توسط نیروهای بومی و با ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای 107 نفر در زمان ساخت و بهره‌برداری انجام شده است.
این گزارش می‌افزاید: استان همدان با دارا بودن پتانسیل انرژی تابشی بالا در کنار دمای مناسب هوا بعنوان یکی از استان‌های مساعد کشور برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی است. در حال ظرفیت نیروگاه‌های مگاواتی تجدیدپذیرِ نصب شده در استان همدان 48.6 مگاوات می‌باشد و همچنین تا کنون تعداد ۲۸ واحدِ نیروگاهیِ خورشیدیِ پشت‌بامی در این استان احداث و به شبکه سراسری برق کشور متصل شده است.

 

افتتاح نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی01

افتتاح نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی02

۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۲۶
تعداد بازدید : ۲,۹۸۷

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید