به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

نشست ملی هم اندیشی توسعه نیروگاه‌های برق‌آبی کوچک در ساری برگزار شد

نشست ملی هم اندیشی توسعه نیروگاه‌های برق‌آبی کوچک در ساری برگزار شد
با میزبانی شرکت آب منطقه‌ای استان مازندران و با حضور سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق، شرکت‌های آب منطقه‌ای استان‌ها و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، همایش "نشست ملی هم اندیشی توسعه نیروگاه‌های برق‌آبی کوچک" (تا 10 مگاوات) در ساری برگزار گردید.

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل ساتبا، نشست ملی هم اندیشی توسعه نیروگاه‌های برقابی کوچک (تا 10 مگاوات)با حضور مدیران ارشد و متخصصان فنی شرکت مدیریت منابع آب ایران، سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق، شرکت‌های آب منطقه‌ای استان‌ها و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی روز چهارشنبه بیست و هفتم آذرماه سال جاری با میزبانی شرکت آب منطقه‌ای استان مازندران در شهر ساری برگزار گردید.
بنا بر این گزارش، معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های نیروگاه‌های برق‌آبی مقیاس کوچک و متوسط، تبیین اهمیت اقتصادی و زیست‌محیطی توسعه نیروگاه‌های برق‌آبی، تشریح اثرات دلگرم کننده مصوبه جدید وزارت نیرو مبنی‌بر افزایش نرخ‌های خرید تضمینی برق و همچنین بحث و تبادل نظر در خصوص چالش‌های پیش رو در توسعه نیروگاه‌های برق‌آبی کوچک از محورهای اصلی این نشست بوده‌اند.
به نقل از این گزارش، در ادامه این نشست دکتر یخکشی، مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان مازندران و رئیس همایش، ضمن تشریح برنامه‌های استانی آن شرکت در زمینه توسعه نیروگاه‌های برق‌آبی کوچک، پتانسیل عملیاتی برای نصب نیروگاه برق‌آبی کوچک در استان مازندران را بیش از 454 مگاوات اعلام نمود و از برنامه‌ریزی برای تحقق این پتانسیل از طریق برگزاری مزایده و واگذاری پروژه به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی خبر داد.
این گزارش می‌افزاید: مهندس استیری، معاون نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت مدیریت منابع آب ایران ضمن خبر از حمایت و همکاری کامل این شرکت با آب منطقه‌ای مازندران در برگزاری مزایده برای تعیین حق گذر آب این نیروگاه‌ها بر شتاب‌دهی به صدور مجوزها و همکاری با سازمان ساتبا در این راستا تأکید نمود.
بر اساس این گزارش: مهندس زعفرانچی‌زاده، معاون توسعه بخش غیردولتی ساتبا به‌عنوان یکی از سخنرانان این نشست از آمادگی سازمان ساتبا برای صدور مجوز و انعقاد قرارداد خرید تضمینی برق با این نوع نیروگاه‌ها خبر داد و افزود توسعه انرژی های تجدیدپذیر همواره یکی از سیاست‌های حمایتی وزارت نیرو بوده است.
در پایان این نشست مهندس چیت چیان، مشاور عالی پژوهشگاه نیرو نیز با اشاره به رشد مداوم اقتصادی کشور و افزایش دائمی مصرف حامل‌های انرژی بویژه گاز طبیعی افزود: اگر تا پایان سال 1415 کشور نتواند به جایگاه مناسبی در توسعه انرژی‌های تجدیدپذیرها دست‌یابد، چه بسا واردات گاز طبیعی به کشور ضرورت یابد.

 نشست ملی هم اندیشی01  نشست ملی هم اندیشی02
 نشست ملی هم اندیشی03

۱ دی ۱۳۹۸ ۱۹:۵۴
تعداد بازدید : ۵۶۰

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید