به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
با همت کارشناسان فنی دفتر پتانسیل سنجی و ارزیابی منابع ساتبا:

اطلس بهره‌وری انرژی برق در بخش صنعت کشور تهیه و در سایت ساتبا قرار گرفت

اطلس بهره‌وری انرژی برق در بخش صنعت کشور تهیه و در سایت ساتبا قرار گرفت
اطلس بهره‌وری انرژی برق در بخش صنعت کشور که به وسیله کارشناسان فنی دفتر پتانسیل‌سنجی و ارزیابی منابع ساتبا تهیه شده است جهت استفاده متخصصین این حوزه در سایت ساتبا قرار داده شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا): به منظور آگاه‌سازی سیاست‌گذاران، سرمایه‌گذاران و پژوهشگران عرصه انرژی از قابلیت و استعداد استان‌ها و مناطق مختلف در زمینه بهره‌وری انرژی در بخش صنعت و هم‌چنین معرفی زیرشاخه‌های پرپتانسیل صنایع در هر استان، دفتر پتانسیل‌سنجی و ارزیابی منابع انرژی ساتبا در سال جاری اقدام به تهیه "اطلس بهره‌وری انرژی برق در بخش صنعت کشور" نمود و جهت استفاده متخصصین این حوزه در سایت ساتبا بارگذاری گردید.
بنا بر این گزارش: در تهیه این اطلس از اطلاعات مصارف برق زیرشاخه‌های صنایع مختلف استان‌ها بر اساس اطلاعات مرکز ملی آمار استفاده شده است. ابتدا مصارف برق زیرشاخه‌های مختلف صنایع در استان‌ها طبقه‌بندی شده، سپس با توجه به میزان پتانسیل بهره‌وری قابل انتظاردر هر یک از زیر شاخه‌ها پتانسیل کلی بهره‌وری برق صنایع در استان‌ها محاسبه شده که برای این منظور از اطلاعات ممیزی‌های انرژی، نقشه‌راه‌های بهینه‌سازی در زیر شاخه‌های مختلف و گزارش‌های رسمی منتشر شده در این زمینه استفاده شده است. ضمن آنکه استان‌های کشور بر اساس میزان پتانسیل بهره‌وری انرژی در صنایع مختلف دسته‌بندی شده‌اند و این تمایز با اختصاص طیف‌های رنگ متفاوت مشخص شده است.
این گزارش می‌افزاید: بخش صنعت با مصرف برق بیش از 84 هزار گیگاوات‌ساعت، یکی از پر مصرف‌ترین بخش‌های کشور محسوب شده، به طوری که حدود 33 درصد مصرف برق کشور به این بخش اختصاص دارد. با توجه به این مسأله و همچنین ضرورت‌های زیست‌محیطی، لزوم بهینه‌سازی مصرف انرژی در این بخش مشهود است. ضمن آنکه بهره‌وری انرژی نیاز به صرف هزینه برای تأسیس نیروگاه‌های جدید را مرتفع ساخته و به اشتغال‌زایی مولد و مؤثر نیز کمک شایانی خواهد نمود.

۲۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۵۵
تعداد بازدید : ۱,۷۲۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید