به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
توسط رئیس سازمان ساتبا:

افتتاح نیروگاه خورشیدی در شهرستان بافت استان کرمان به ظرفیت 10 مگاوات

افتتاح  نیروگاه خورشیدی در شهرستان بافت استان کرمان به ظرفیت 10 مگاوات
همزمان با سفر ریاست جمهوری به استان کرمان، نیروگاه‌ 10 مگاواتی خورشیدی در شهرستان بافت استان کرمان توسط دکتر صادق‌زاده معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا افتتاح گردید.

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل ساتبا: دو‌شنبه 20 آبان‌ماه سال جاری، با حضور دکتر صادق‌زاده و جمعی از مدیران شرکت های برق منطقه ای و توزیع برق استان کرمان و مقامات محلی، نیروگاه خورشیدی در شهرستان‌ بافت به ظرفیت 10 مگاوات افتتاح گردید. بر اساس گزارش دریافت‌شده از سرمایه‌گذار این پروژه ساخت این نیروگاه‌ با میزان سرمایه‌گذاری 500 میلیارد ریالی، از سوی بخش خصوصی و همچنین ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای 70 نفر در زمان ساخت و بهره‌برداری انجام شده است.
بنابر این گزارش: نیروگاه‌ مذکور با استفاده از فن‌آوری بومی و بهره‌گیری از توانمندی طراحان ایرانی توانایی تزریق 16 گیگاوات‌ساعت برق به شبکه سراسری برق کشور را دارد و هر ساله مانع از انتشار 13 هزار و 712تن دی اکسیدکربن به زیست‌محیطی می‌گردد. همچنین این پروژه سالیانه از تبخیر 4 هزار و 371 مترمکعب آّب که در تولید برق استفاده می‌شود، جلوگیری می‌کند و با صرفه‌جویی 5.64 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در سال به صرفه‌جویی ذخایر سوخت‌های فسیلی کمک خواهد کرد.
این گزارش می افزاید: استان کرمان با پتانسیل انرژی تابشی بالا بعنوان یکی از مستعدترین استان‌های کشور برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی است. در حال ظرفیت نیروگاه‌های مگاواتی تجدیدپذیرِ نصب شده در این استان حدود ۵۰ مگاوات می‌باشد که کل این ظرفیت متعلق به نیروگاه‌های خورشیدی است. همچنین تا کنون تعداد 986 واحدِ نیروگاهیِ خورشیدیِ پشت‌بامی به ظرفیت 9275 کیلووات در این استان احداث و به شبکه سراسری برق کشور متصل شده است.

نیروگاه خورشیدی بافت کرمان افتتاح نیروگاه خورشیدی کرمان02

۲۰ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۰۱
تعداد بازدید : ۱,۷۹۵

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید