به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

هفتمین جلسه کارگروه حمایت از بومی‌سازی فن‌آوری نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک از سوی ساتبا برگزار شد

هفتمین جلسه کارگروه حمایت از بومی‌سازی فن‌آوری نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک از سوی ساتبا برگزار شد
در هفتمین جلسه کارگروه حمایت از بومی‌سازی فن‌آوری نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک درخواست شرکت‌های تامین انرژی برق ایرانیان (تابان) و شرکت صبانیرو مبنی‌بر تعیین امتیاز فن‌آوری ماژول‌های فتوولتائیک سیلیکونی و توربین بادی مدل 660kW-V47 مورد بررسی و ارزیابی کمیته کارگروه مذکور قرار گرفت.

به گزارش دفتر توسعه فن‌آوری و حمایت‌های فنی و مشاوره (ساتبا): هفتمین جلسه کارگروه حمایت از بومی‌سازی فن‌آوری نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک موضوع دستورالعمل تبصره ماده 61 قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی با حضور نمایندگان سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا)، وزارت صنعت، معدن وتجارت، صندوق نوآوری و شکوفایی، معاونت علمی و فن‌آوری ریاست‌جمهوری و سازمان ملی استاندارد ایران در تاریخ 14 مهر ماه سال 98 در محل سازمان ساتبا برگزار گردید.
بر اساس این گزارش: در ابتدای این جلسه درخواست شرکت تامین انرژی برق ایرانیان (تابان) مبنی بر اعمال امتیاز فن‌آوری "ماژول‌های فتوولتائیک سیلیکونی" در رنج نیروگاهی 320 تا 380 وات مطرح و بر مبنای بررسی‌های به‌عمل آمده توسط کارگروه مذکور، محصول یادشده امتیاز 20 را در سه بخش دانش‌فنی بومی، طراحی و ساخت داخل کسب نمود.
بنا بر این گزارش: در ادامه این جلسه نیز گزارش "ارزیابی توربن بادی مدل 660kW–V47" ساخت شرکت صبانیرو مطرح و موفق به کسب امتیاز 11.9 در سه بخش دانش‌فنی بومی، طراحی و ساخت داخل گردید. در ضمن امتیازات مذکور به تجهیزاتی که از تاریخ این مصوبه به بعد تولید می‌گردند تعلق خواهد گرفت.
به نقل از این گزارش: در پایان این جلسه نیز جداول نهایی شاخص‌های فنی تکنولوژی‌های مطرح در بخش نیروگاه‌های زیست‌توده در انواع تکنولوژی احتراق مستقیم (زباله سوز)، گازی‌ساز، دفن‌گاه (لندفیل) به همراه فرم‌های اخذ درخواست از متقاضیان ارزیابی که توسط کمیته فنی کارگروه فوق متشکل از متخصصین ساتبا، پژوهشگاه نیرو و اعضای هیئت علمی مرتبط در این حوزه تدوین گردیده بود، ارائه و مورد تایید کارگروه قرار گرفت و جهت تصویب و الحاق به دستورالعمل اصلی به مقام عالی وزارت نیرو پیشنهاد گردیده است.
این گزارش می‌افزاید: براساس دستورالعمل حمایت از بومی‌سازی فن‌آوری نیروگاه‌های تجدیدپذیر که توسط وزیر نیرو ابلاغ شده است نیروگاه‌های تجدیدپذیری که از تجهیزات بومی‌سازی شده استفاده نمایند از ضریب تشویق در نرخ خرید تضمینی برق برخوردار خواهند شد و متناسب با میزان بومی‌سازی فن‌آوری، نرخ خرید برق این نیروگاه‌ها تا 30 درصد نسبت به نرخ پایه افزایش خواهدیافت.

۶ آبان ۱۳۹۸ ۲۰:۳۶
تعداد بازدید : ۲,۱۴۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید