به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
وزیر نیرو در خراسان جنوبی:

افتتاح نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی سربیشه

افتتاح نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی سربیشه
نیروگاه خورشیدی شهرستان سربیشه با ظرفیت تولید 7 مگاوات برق توسط دکتر اردکانیان، وزیر نیرو افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل ساتبا: امروز پنجشنبه 24 مردادماه 1398 با حضور دکتر اردکانیان وزیر نیرو، استاندار خراسان جنوبی،نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل شرکت توزیع برق خراسان جنوبی، نمایندگان ساتبا و جمعی از مسئولین دولتی و محلی، نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی سربیشه در استان خراسان جنوبی افتتاح شد.
بنا بر گزارش اخذ شده از سرمایه‌گذار این پروژه: این نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی با حجم سرمایه‌گذاری 6 و نیم میلیون یورو توسط سرمایه‌گذار خارجی در زمینی به مساحت 14 هکتار و ظرف مدت 6 ماه احداث شده است. همچنین با توسعه این نیروگاه در یکی از مناطق محروم و کم‌آب استان خراسان جنوبی تعداد 100 شغل بطور مستقیم و غیرمستقیم در زمان ساخت و 25 شغل در زمان بهره‌برداری ایجاد شده است که موجب صرفه‌جویی ارزی و توسعه اقتصادی استان خواهد شد.
این گزارش می‌افزاید: این نیروگاه تجدیدپذیر با تولید حدود 11 گیگاوات‌ساعت انرژی در یک سال می‌تواند از انتشار حدود 9 هزار و 598 تن گاز گلخانه‌ای بکاهد. بعلاوه این میزان تولید انرژی مانع از مصرف 3.95 میلیون مترمکعب سوخت فسیلی در سال شده و سالیانه موجب صرفه‌جویی حدود 3060 مترمکعب آب نیز خواهد شد.
بنا بر این گزارش: تاکنون مجموع ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر در استان خراسان جنوبی به بیش از 20 مگاوات رسیده است که این رقم شامل یک نیروگاه 10 مگاواتی در منطقه خوسف، یک نیروگاه 7 مگاواتی در منطقه سربیشه و یک نیروگاه 1 مگاواتی در منطقه بشرویه و همچنین تعداد 252 واحد نیروگاه خورشیدی کیلوواتی به ظرفیت تجمعی 2331 کیلووات می‌باشد.
در حال حاضر مجموع ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر در کشور به 760 مگاوات رسیده است.

نیروگاه خورشیدی شهرستان سربیشه با ظرفیت تولید 7 مگاوات برق توسط دکتر اردکانیان، وزیر نیرو افتتاح شد

۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۳۹
تعداد بازدید : ۱,۹۰۹

اظهار نظر

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید