به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
با حضور دکتر اردکانیان وزیر نیرو در هفته کرامت:

نیروگاه بومی‌سازی شده‌ی شرکت تابان به ظرفیت 10 مگاوات در شهرستان اقلید استان فارس افتتاح شد

نیروگاه بومی‌سازی شده‌ی شرکت تابان به ظرفیت 10 مگاوات در شهرستان اقلید استان فارس افتتاح شد
یکی از بزرگترین نیروگاه های خورشیدی استان فارس در شهرستان اقلید به ظرفیت 10 مگاوات افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا): نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی استان فارس در شهرستان اقلید که با سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی توسط شرکت تابان و با استفاده از فن‌آوری بومی‌سازی در زمینی به مساحت 20 هکتار احداث شده، امروز 17 تیر ماه سال 98 با حضور وزیر محترم نیرو، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا، نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان اقلید و جمعی از مدیران صنعت آب و برق و مدیران استانی فارس افتتاح گردید.
این گزارش می‌افزاید: با توجه به اینکه استان فارس یکی از استان‌هایی است که از بیشترین پتانسیل جذب تابش انرژی خورشیدی برخوردار است، تاکنون ۴ نیروگاه‌ خورشیدی مگاواتی در این استان به ظرفیت 34/6 مگاوات به بهره برداری رسیده و یک نیروگاه ۱۰ مگاواتی دیگر تا پایان تیرماه ۹۸ به بهره برداری خواهد رسید که آمار قابل توجهی است.
به نقل از این گزارش: نیروگاه مذکور سالیانه از انتشار 13 هزار و 712 تن آلاینده‌های زیست‌محیطی جلوگیری کرده و با کاهش مصرف 4 هزار و 372 مترمکعب آب در سال به چالش کمبود منابع آبی یاری می‌رساند. هم‌چنین این مجموعه‌ی نیروگاهی با تزریق بیش از ۱۶ گیگاوات‌ساعت انرژی به شبکه سراسری برق کشور باعث صرفه‌جویی سالیانه 5.64 میلیون مترمکعب سوخت فسیلی خواهد شد.
بنا بر گزارش کسب شده از سرمایه‌گذار این پروژه: این نیروگاه مجموعا برای 64 نفر در زمان ساخت و بهره‌برداری ایجاد اشتغال نموده است.

 نیروگاه شرکت تابان02  نیروگاه شرکت تابان03
 نیروگاه شرکت تابان05

 نیروگاه شرکت تابان04

 

 

 

 

۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۲۰:۱۹
تعداد بازدید : ۱,۰۱۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید