به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.
سومین نیرو گاه خورشیدی مگاواتی استان خراسان جنوبی:

با مشارکت بخش خصوصی به شبکه سراسری برق کشور متصل شد

با مشارکت بخش خصوصی به شبکه سراسری برق کشور متصل شد
نیروگاه 7 مگاواتی شهر سربیشه واقع در استان خراسان جنوبی با فن‌آوری روز دنیا به مدار شبکه برق سراسری کشور متصل شد.

بنا به گزارش دفتر هوشمندسازی و نظارت سازمان ساتبا: در راستای توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در مناطق کم آب و محروم کشور با بکارگیری نیروهای متخصص بومی سومین نیروگاه خورشیدی استان خراسان جنوبی به ظرفیت 7 مگاوات در شهرستان سربیشه توسط بخش خصوصی وسرمایه گذاری خارجی با هزینه‌ای بالغ بر 6.5 میلیون یورو در زمینی به مساحت 14 هکتار و به مدت زمان 6 ماه احداث گردیده است.
بنا بر این گزارش: نیروگاه مذکور با تولید بیش از 12 گیگاوات ساعت انرژی به طور سالیانه، ضمن کمک به تامین این تقاضا در اوج ساعات پیک شبکه سراسری، قادر است مصرف سوخت‌های فسیلی را حدود 4 میلیون مترمکعب کاهش دهد. ضمناً باعث صرفه جویی به میزان 3060 میلیون لیتر در آب و مانع از اتتشار 9598 تن گاز گلخانه‌ای در سال می‌گردد.
بر اساس اعلام سرمایه گذار این پروژه: در زمان ساخت این نیروگاه مذکور تعداد 800 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم به کار اشتغال داشته و بیش از 20 نفر نیز به هنگام بهره‌برداری به کار مشغول خواهند شد.
این گزارش می افزاید: ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی مگاواتی در استان خراسان جنوبی تاکنون به 18 مگاوات رسیده، هم‌چنین تا پایان خرداد ماه سالجاری (98) تعداد 199 نیروگاه خورشیدی پشت بامی به ظرفیت 2120 کیلووات در این استان به مرحله بهره برداری رسیده است.
شایان ذکر است که استان خراسان جنوبی در میان سایر استان های کشور از لحاظ احداث و توسعه نیروگاه های خورشیدی پشت بامی مقام هفتم را دارا می باشد.

۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۰
تعداد بازدید : ۸۷۰

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید