به تارنمای سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق خوش آمدید.

نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی استان کرمان در شهر بافت به شبکه سراسری برق کشور متصل شد

نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی استان کرمان در شهر بافت به شبکه سراسری برق کشور متصل شد

به گزارش مدیرکل دفتر هوشمندسازی و اتصال به شبکه ساتبا: نیروگاه 10 مگاواتی استان کرمان در منطقه بافت در زمینی به مساحت 20 هکتار و با بکارگیری نیروهای متخصص و تجهیزات کاملا بومی‌سازی شده توسط بخش خصوصی احداث و امروز 15 تیر ماه سال 98 به شبکه سراسری برق کشور متصل گردید.
آقای مهندس علی زیاری اعلام کرد: با بهره‌برداری از نیروگاه مذکور از انتشار 9598 تن آلاینده‌های زیست‌محیطی جلوگیری بعمل آمده و به میزان 3060 مترمکعب سالیانه از مصرف آب کاسته خواهد شد. هم‌چنین این نیروگاه 10 مگاواتی باعث صرفه‌جویی سالیانه 3.95 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در فرآیند تولید برق کشور خواهد شد.
وی افزود: از مهم‌ترین مزیت‌های این نیروگاه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نیروگاه‌های خورشیدی جنوب کشور فن‌آوری بومی‌سازی شده با 90 درصد طراحی ایرانی می‌باشد. این نیروگاه با صرف اعتبار 600 میلیارد ریال احداث شده و مجموعاً برای 64 نفر در زمان ساخت و بهره‌برداری، بطور مستقیم و غیرمستقیم ایجاد اشتغال نموده است.
استان کرمان با برخورداری از بیشترین جذب تابش انرژی خورشیدی به عنوان یکی از مستعدترین استان‌های کشور مطرح بوده و تاکنون تعداد 8 نیروگاه خورشیدی مگاواتی با مجموع ظرفیت 48.7 مگاوات در این استان احداث و به مرحله بهره‌برداری رسیده است. هم‌چنین تابحال در این استان تعداد 926 واحد نیروگاه خورشیدی پشت‌بامی به ظرفیت 8228 کیلووات نصب و راه اندازی شده است.

۱۵ تیر ۱۳۹۸ ۲۰:۱۳
تعداد بازدید : ۱,۴۶۶

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید